Aktualności koncert Kulinarnie Muzyka

06.12.2012 – Szukamy stajenki: piosenki Jacka Kaczmarskiego

Zaczął się grudzień i powoli wchodzimy w świąteczny klimat. Tych, którzy pomiędzy kolorowymi świecidełkami i zgiełkiem reklam, chcieliby odnaleźć odrobinę poezji i zadumy, zapraszamy na koncert piosenek bożonarodzeniowych autorstwa Jacka Kaczmarskiego.

Z programem Szukamy stajenki wystąpi Trio Łódzko-Chojnowskie, czyli zespół w skadzie: Paweł Konopacki – gitara i śpiew, Witold Łuczyński – gitara i śpiew, Tomasz Susmęd – fortepian. Trzech panów połączyła fascynacja twórczością i legendą Jacka Kaczmarskiego oraz pragnienie popularyzowania jego utworów.

Koncert Szukamy stajenki to wybór autorskich utworów Jacka Kaczmarskiego, które tematycznie nawiązują do Bożego Narodzenia. Muzykę do nich skomponował Zbigniew Łapiński. Niektóre z piosenek wpisują się w nurt tradycyjnych kolęd i pastorałek, w innych Boże Narodzenie to pretekst do głębokiej refleksji nad ludzkim życiem, z jego cierpieniem, troskami i radościami.

Może więc warto zamyślić się i zasłuchać na chwilę, zanim porwie nas wir świątecznych przygotować? Zapraszamy na niebanalne Mikołajki do Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Data: 06.12.2012 w godz. 19.00

Miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, u. Warszawska 19, Białystok.

Wstęp: Bilety – 10 zł

Źródło: Centrum Ludwika Zamenhofa

Możesz również polubić…