Rozwój

Warsztaty kulinarne „Substancja odżywcza”. Spotkanie przeniesione na jesień.

Galeria Arsenał wraz z Fundacją Civitas zaprasza na kolejne warsztaty w ramach programu edukacyjnego Plac Zabaw Arsenał. Tym razem  spotkanie kulinarne pn „Substancja odżywcza” poprowadzi artystka Elżbieta Jabłońska.

Najbliższej jesieni białostoczanki będą miały okazję do wspólnego zrobienia przetworów i rozmów o jedzeniu, tradycji robienia zapasów i przetwarzania żywności. Ta ciekawa alternatywa spędzenia letniego popołudnia przy próbach wspólnie przygotowywanych potraw, odbędzie się pod czujnym okiem wybitnej artystki, znanej między innymi z akcji kuchennych i karmienia gości wernisażowych, Elżbiety Jabłońskiej.

Organizatorzy proszą o przyniesienie ulubionych przepisów, rodzinnych receptur, zeszytów z zapiskami odziedziczonymi po naszych mamach i babciach. Chętnie będą także widziane owoce i warzywa pochodzące z ogródków i działek.

W spotkaniu weźmie również udział zaproszona przez organizatorów grupa Czeczenek mieszkających w Białymstoku.

Program spotkania:

  • pokaz filmu autorstwa Elżbiety Jabłońskiej p.t.”Substancja Odżywcza” –  zrealizowanego w Broniowie i Ostałówku pod Szydłowcem, latem 2011 roku w ramach projektu „ShortCut / Prolog, nierozpoznane wymiary rozwoju kulturalnego” (34 min.)
  • wymiana przepisów kulinarnych
  • wspólne gotowanie i konsumpcja

 

Data: Spotkanie z lipca zostało przeniesione na jesień. O dokładnym terminie organizatorzy poinformują we wrześniu.

Miejsce: siedziba Fundacji CIVITAS ul. Waszyngtona 22 lok.1 (Osiedle PIASKI).

Wstęp: wolny

Zapisy: Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Rejestracja mailowa: m.godlewska@galeria-arsenal.pl

 

Możesz również polubić…