Kino Na topie

24, 27.06. – Dziewczyny do maszyny!!! Kino kobiet w czerwcu.

Tym hasłem, nieco żartobliwie, Kino Helios zaprasza wszystkie panie na czerwcowe seanse Kina Kobiet.
Jak co miesiąc przewidziano liczne atrakcje oraz projekcję filmu właśnie pod tytułem „Dziewczyny do maszyny”.

W czerwcu odbędą się dwa sense: 24.06 w€“ Kinie Helios Galeria Alfa a 27.06. w “ Kinie Helios Atrium Biała. Przed projekcją filmów od godziny 17 będą czekać na panie atrakcje przygotowane w holu kina.

Tradycyjnie nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, prezentacji naszych partnerów, smakowitego poczęstunku oraz stoisk promocyjnych na holu kina. Organizatorzy zachęcają aby przyjść w stylizacjach na lata 50-te.

O filmie „Dziewczyny na maszyny” (źródło Heliosnet):

Młoda, piękna i pełna wdzięku, ale zarazem niepewna siebie dziewczyna marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie.  Zawodem, który w latach 50-tych obiecywał stałe zatrudnienie i niezależność, była praca sekretarki. Pisanie na maszynie to symbol nowych czasów – czasów prędkich i ekscytujących. Sekretarka jest więc wcieleniem esprit des temps – ducha czasów. Bohaterka „Wspaniałej” Rose w pierwszej scenie filmu wystukuje na maszynie własne imię – klawiatura staje się narzędziem emancypacji, magicznym wehikułem, który ma pozwolić Rose zapisać się w historii. Rose startuje w konkursach szybkiego pisania, żeby stać się „najszybszą dziewczyną na świecie” – najszybszą – to znaczy także najbardziej nowoczesną.   Współczesna dziewczyna musi bowiem być szybka i sprawna, w ripoście i w zachowaniu. Francja o wiele szybciej niż ówczesne Stany wyzwala się obyczajowo. Pierwszy hit nowej fali – „Do utraty tchu”, który wchodzi do kina w 1960 roku, kiedy Rose startuje w konkursach szybkiego pisania, staje się manifestem nowej dziewczyny i nowego chłopaka i świeżej definicji miłości. Dziewczyna w stylu ye-ye nie boi się mówić o seksie i go pragnąć, nie obawia się też żądać od mężczyzny, aby był jej partnerem.

Data i miejsce: 24.06.2013 r., godz. 18.00, Kino Helios Galeria Alfa oraz 27.06.2013 r., godz. 18.00, Kino Helios Atrium Biała.

Wstęp: bilety w cenie 23 zł. Przy zakupie minimum 15 biletów jeden bilet w cenie 20 zł.

Możesz również polubić…