Ciekawostki Gdzie by tu... Na topie

27.01.2013 – Umiesz liczyć? Policz ptaki!

Już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia, w Białymstoku rusza Zimowe Ptakoliczenie. Będzie można je przeprowadzić indywidualnie, w gronie znajomych lub podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem.

Zimowe Ptakoliczenie (znane dawniej jako Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach) jest coroczną akcją wzorowaną na brytyjskim „Big Garden Birdwatch”. Podobnie jak jego brytyjski odpowiednik, odbywa się w ostatni weekend stycznia. Oczywiście wyniki obserwacji nie wskazują dokładnie, ile ptaków żyje zimą w Polsce, ale dzięki zbieranym co roku danym ornitolodzy mogą śledzić potencjalne zmiany i sprawdzać, czy pokrywają się one z wynikami ściśle naukowych opracowań wykonywanych przez profesjonalnych ornitologów.

W liczeniu ptaków może wziąć udział dosłownie każdy. Co ciekawsze, nie trzeba nawet wychodzić z domu – można policzyć ptaki fruwające po ogrodzie, podwórku lub przylatujące do karmnika. Zachęcamy jednak do udziału w badaniu terenowym, które rozpocznie się w niedzielę, 27 stycznia o godz. 8.00  na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Komisji Edukacji Narodowej na białostockich TBS-ach. Obecność na wycieczce należy potwierdzić wysyłając maila na adres iks@onet.pl.

 

Data: 27.01.2013 r. od godz. 8.00.

Miejsce:  skrzyżowanie ulic Kołłątaja i Komisji Edukacji Narodowej na białostockich TBS-ach.

Zapisy: Obecność na wycieczce należy potwierdzić wysyłając maila na adres iks@onet.pl

Możesz również polubić…