ciąża MAMA i dziecko Na topie Rozwój

9.04.- Zostań doulą – seminarium szkoleniowe.

Ciąża i poród to dla każdej kobiety bardzo szczególny czas, pełen radości, ale i niepokoju. Czas, w którym dobrze jest móc liczyć na życzliwość i wsparcie.  Takie wsparcie zapewnia właśnie doula. Aby uprawiać ten zawód niezbędne jest fachowe przeszkolenie, które dostępne jest już w Białymstoku.

Matczyne Zdrowie pod Opieką Położnej organizuje seminarium szkoleniowe, przygotowanie do profesjonalnego „doulowania”. Jak wspierać kobietę podczas ciąży, porodu i połogu.

O tym, kim jest i jak pracuje doula pisaliśmy już na łamach naszego serwisu. Dla przypomnienia doula – to osoba towarzysząca młodej matce podczas porodu oraz przez pierwsze tygodnie po narodzinach dziecka. Doula to nie położna – nie ma, a przynajmniej nie musi mieć wykształcenia medycznego. Musi natomiast znać fizjologię porodu i mieć doświadczenie – najlepiej żeby sama była matką. Rola douli polega na towarzyszeniu rodzącej, wspieraniu jej, pomocy w wyborze odpowiedniej pozycji i proponowaniu naturalnych metod łagodzenia bólu. Dzięki obecności douli rodząca powinna czuć się pewniej i bezpieczniej, a jej dobre samopoczucie przekłada się na lepszy i szybszy przebieg porodu.

Ten zawód może więc wybrać matka rodzącej, jej przyjaciółka, koleżanka, osoba z profesjonalnym przygotowaniem, umiejąca służyć właściwie ukierunkowaną pomocą.

Aby stać się profesjonalną doulą należy przejść szkolenie. Zakres tematyczny organizowanego w Białymstoku seminarium obejmuje:

  1. Predyspozycje osobowościowe douli – poznanie swego temperamentu, mocnych i słabych stron osobowości
  2. Uciążliwości ciąży, porodu i połogu – pomoc w adaptacji do macierzyństwa
  3. Konstruktywne wsparcie douli na poszczególnych etapach porodu i okresu poporodowego.

 

Miejsce: Siedziba firmy Matczyne Zdrowie pod Opieką Położnej, ul. Skłodowska 14 lok. 3, Białystok.

Data: seminarium trwa 8 godzin podzielone na trzy spotkania
9 kwietnia, godz. 15.00 – 18.00 (1 zakres)
10 kwietnia, godz. 15.00 – 18.00 (2 zakres)
11 kwietnia, godz. 15.00 – 17.00 (3 zakres)

Koszt: 300 zł (w tym: materiały szkoleniowe, zaświadczenie, przerwy kawowe).

Zapisy: mailowo na adres: matczynezdrowie@wp.pl , telefonicznie: 501 027 975, 507 074 514
Najpóźniej do dnia 28 marca 2013 roku (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Możesz również polubić…