Na topie Polecamy Zdrowie i uroda

Co warto wiedzieć przed zabiegiem z użyciem botoksu?

Botoks jest skuteczny, przynosi szybkie i widoczne efekty. Warto jednak zastanowić się, czy rozwiązanie jest dla nas właściwe i czy jest w pełni bezpieczne.

Czym właściwie jest botoks?

Botoks to preparat uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej inaczej zwaną jadem kiełbasianym. Substancja wstrzyknięta we właściwy sposób w okolice zmarszczek, nie ma szkodliwego działania, a wręcz przeciwnie, wygładza je, choć ich nie likwiduje. Pierwsze zabiegi z użyciem botoksu, zaczęto przeprowadzać na świecie od lat 80 XX w. Popularność tego zabiegu cały czas wzrasta.  Niejednokrotnie botoks mylony jest z wypełniaczami, choć ich działanie jest całkowicie odmienne. Wypełniacze działają na zasadzie protezy, natomiast dzięki botoksowi nietrwale zablokowany zostaje proces przewodzenia impulsów nerwowych. Podczas decyzji o skorzystaniu z botoksu warto zwrócić się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej. Umów się na botoks – Gdynia ul.Stefana Batorego 7/35 to adres kliniki medycyny estetycznej Derm-Estetyka, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach. W klinice możesz mieć pewność, że zostaniesz obsłużony przez najlepszych specjalistów w swoim fachu, którzy opowiedzą Ci o każdym etapie zabiegu.

Na jakie części ciała działa botoks?

Stosowanie botoksu kojarzy się głównie z likwidowaniem zmarszczek mimicznych. Zastosowanie to jest jak najbardziej prawdziwe, jednak botoks sprawdza się również przy innych rodzajach schorzeń. Przy jego pomocy leczy się m.in. bruksizm, czyli tzw. uśmiech dziąsłowy. Dzięki tej substancji możemy także wyleczyć nadpotliwość, gdyż hamuje nadczynność gruczołów łojowych. Lekarze medycyny estetycznej, przy pomocy botoksu wykonują również zabiegi likwidujące kurze łapki, lwie zmarszczki, które pojawiają się na czole, między łukami brwiowymi, zmarszczki dolnej części oka oraz zmarszczki królicze w rejonach nosa.

Pamiętać należy, że botoks nie działa na każdy rodzaj zmarszczek, np. nie rozwiąże naszych problemów, związanych ze wszystkimi ich rodzajami. Botoks nie okaże się antidotum na zmarszczki, które są wynikiem wiotczenia skóry oraz utraty tkanki, tutaj lepszym rozwiązaniem mogą okazać się inne zabiegi medycyny estetycznej. Lekarze często polecają pacjentom chcącym odmłodzić swoją twarz, zastosowanie botoksu w połączeniu z innymi terapiami.

Jak często stosować zabieg z użyciem botoksu i w jaki sposób uzyskać naturalny efekt?

Botoks paraliżuje mięśnie jedynie na jakiś czas. Pamiętać należy, że po około pięciu miesiącach, przestaje działać i mięśnie wracają do dawnego stanu. Lekarze zalecają powtarzanie zabiegu dwa razy w roku, zdarza się jednak, że po pewnym czasie pogorszy się jakość skóry, co trzeba mieć na uwadze. Celem zapobieżenia pogorszenia stanu skóry, zaleca się zabiegi stymulujące skórę do regeneracji. Botoks prowadzi do paraliżu mięśni, dlatego też skóra ulega zmarszczeniu. Przy decyzji o wykonaniu zabiegu z użyciem botoksu warto zastanowić się co należy wiedzieć przed zabiegiem botoksu, tak by przygotować się na procedurę i znać jej etapy. Pamiętajmy także aby nie nadużywać botuliny, gdyż w innym przypadku twarz nabierze nienaturalnych kształtów. Chodzi o to, by przeprowadzić zabieg z estetycznym wyczuciem, by nie doszło do zniekształcenia twarzy, lecz by stała się ona młodsza, bardziej wypoczęta i świeża. Wykonując zabieg pod okiem specjalisty nie musimy się o to martwić. Lekarz medycyny estetycznej dobierze idealną dawkę, tak by nasza skóra wyglądała jak najlepiej.

Możesz również polubić…