Miejsca Na topie Podróże Podróże małe i duże Polecamy

Dlaczego agroturystyka na Kaszubach jest taka modna?

Agroturystyka na Kaszubach stała się bardzo modna. Dlaczego tak się dzieje? Atutem odpoczynku weekendowego na Kaszubach jest mnogość atrakcji przyrodniczych. Na wyciągnięcie ręki mamy tu rozległe lasy, pola i łąki, rzeki i jeziora. Co istotne, do wielu z tych miejsc nie dotarł jeszcze zgiełk miasta, a przyroda zachowała najpiękniejsze oblicze. Dlaczego agroturystyka na Kaszubach to dobry pomysł na wyjazd wakacyjny?

Bezcenny błogi spokój

Nieskazitelna cisza, sielskie widoki i błogi spokój – to brzmi jak marzenie. Ale nie musi pozostać tylko marzeniem! Wystarczy, że zaszyjesz się w kaszubskiej dziczy, żeby poczuć się w pełni zrelaksowanym i spokojnym. Agroturystyka na Kaszubach oferuje znacznie więcej, niż się wydaje. Przede wszystkim są to lasy i łąki aż po horyzont i rozległe jeziora, w których cały czas toczy się życie. Na co dzień gonimy każdą wolną godzinę i nie oglądamy się za siebie. Dlatego dla przepracowanego człowieka chwila relaksu w kaszubskiej agroturystyce, w której czas płynie wolniej, jest jak wygrana w Lotto.

Na Kaszubach jest mnóstwo miejsc, w których możesz wziąć głęboki wdech. Jednym z nich jest Gościniec Zagaje, czyli luksusowa agroturystyka na Kaszubach w rytmie slow. Gościniec stoi na obrzeżach Kaszub, w Krainie Jezior Miasteckich, z dala od okolicznych wsi. Tu poczujesz, że czas nie ma znaczenia, a relaks nie musi być wyrzutem sumienia.

Czyste, wspaniałe powietrze

Oddychanie pełną piersią na Kaszubach nie jest przenośnią, jest faktem. Rzeczywiście jedną z zalet agroturystyki kaszubskiej jest czyste, świeże powietrze pachnące naturą. Duża w tym zasługa okolicznych jezior i lasów, tworzących zielone płuca tego regionu. To właśnie także z tego względu agroturystyka na Kaszubach jest modna. Przebywając na co dzień w zanieczyszczonych miastach, chcemy choć na chwilę uwolnić się od przytłaczającego smogu. Na Kaszubach znajdziemy wszystko, co najlepsze w naturze: zapach świeżej trawy, aromaty lasu, wspaniałych leśnych grzybów i czystej toni jeziora. Dlatego kaszubski Gościniec Zagaje to dobre miejsce na weekend we dwoje, ale i wakacyjny urlop z całą rodziną.

Lasy i jeziora

Nie wiesz, gdzie spędzić urlop albo weekend we dwoje? Szukasz domków nad jeziorem na wakacje, agroturystyki, pensjonatów? Przyjedź na Kaszuby. W agroturystyce na Kaszubach spektakularne widoki rozległych lasów mieszają się ze spokojem i niezmąconą ciszą. Przyjeżdżając tu, przekraczasz bramę innego świata, który każe ci zwolnić tempo. Kaszuby to region, w którym jest więcej szlaków pieszych, wodnych i rowerowych niż w innych częściach Polski. Wszystkie one biegną przez gęste lasy i rozległe pola, przy których nie uświadczysz wielu zabudowań.

To właśnie dzięki temu urbanistycznemu wykluczeniu Kaszuby są tak modne i pożądane przez turystów. Jeśli oprócz gości uda ci się kogoś spotkać za zagrodą, to będzie to raczej zbłąkana sarna, zając lub wiewiórka, a nie hałaśliwy sąsiad. Czy może być lepiej? Tak! Na Kaszubach, gdzie jak okiem sięgnąć cudowne barwy jeziora otoczonego tryskającą zielenią lasów. Kaszubskie jeziora są wspaniałym miejscem odpoczynku: czy to na piasku wokół nich, czy podczas krótkiej przejażdżki rowerem wzdłuż linii brzegowej.

Na grzyby, a może na ryby

Bez względu na to, czy przyjedziesz na Kaszuby na weekend dla dwojga, czy zabierzesz rodzinę na wakacyjny wypoczynek, Kaszuby zachwycą od pierwszego spotkania. Agroturystyka na Kaszubach w pensjonacie Gościniec Zagaje pozwala naładować baterie. Dużą zaletą odpoczynku na Kaszubach jest mnogość naturalnych atrakcji, które oferuje ten region. Jeśli lubisz piesze wycieczki, to okoliczne lasy i łąki będą doskonałym wyborem. W lasach są wyznaczone liczne ścieżki rowerowe. Tu spotkasz leśną zwierzynę i przyjmiesz sporą dawkę powietrza w najczystszym wydaniu. Dla miłośników grzybobrania też mamy dobrą wiadomość – kaszubskie lasy są pełne grzybów!

Coś, co zdecydowanie wyróżnia wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym na Kaszubach, to tysiące mniejszych i większych jezior. Można je obejść, objechać rowerem albo przepłynąć je kajakiem lub rowerkiem wodnym. Jeziora są też zazwyczaj dobrze zarybione, dlatego jeśli lubicie wędkowanie, to polecamy też tę formę odpoczynku.

Możesz również polubić…