Wydarzenia

I Ty możesz zostać TheBeściakiem

Za miesiąc, dokładnie 23 lutego, będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Depresją. Jednak już teraz rozpoczyna się I Ogólnopolska Kampania Coachingowa o skutecznym przeciwdziałaniu depresji „I Ty możesz zostać TheBeściakiem”,  pod honorowym patronatem Ilony Adamskiej, redaktor naczelnej „Imperium Kobiet”.

Inicjatywa ma pokazać, że zwiększanie świadomości, podejmowanie decyzji i idące za tym konkretne działanie to szansa na efektywne radzenie sobie z chorobą zwieńczone stworzeniem szczęśliwego i spełnionego życia. Dlatego hasło kampanii „I Ty możesz zostać TheBeściakiem” nie jest przypadkowe, ale stanowi wyzwanie dla tych, którzy pozostają pogrążeni w depresyjnych nastrojach, w poczuciu braku wpływu na swój los naznaczony chorobą i bez nadziei na lepszą przyszłość. Mówimy, że nie musi tak być! Podkreślamy: Ty też możesz zostać TheBeściakiem – czyli osobą, która ma dość bycia „depresantem”, chce zmian w życiu, przekracza swój los, szuka rozwiązań i decyduje się zbudować nowe życie mimo trudnych doświadczeń.

– Świat, choć piękny i kolorowy, bywa także smutny i szary. Jednak tylko od nas zależy w jakich barwach będziemy go odbierać. Najważniejsze w życiu jest pozytywne nastawienie do ludzi: znajomych, przyjaciół, rodziny, współpracowników. Jak mawiał Winston Churchill: Nastawienie jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę. Depresja to nie wyrok i koniec świata. Najważniejsza jest wiara w lepsze jutro. Mówienie o czymś, na co nie mamy wpływu, a na co narzekamy, nie wnosi nic dobrego do naszego życia. Negatywnemu myśleniu i narzekaniu mówmy stanowcze NIE! Życie nie jest po to, aby wciąż odczuwać negatywne emocje. Pozytywne myśli prowadzą do pozytywnych sytuacji, dzięki którym nasze życie staje się wspaniałą, niezapomnianą przygodą – mówi Pani Ilona Adamska, redaktor naczelna „Imperium Kobiet”.

Podczas kampanii wspólnie będziemy przekonywać, że szczęście lub nieszczęście to przestrzeń naszego wyboru. Mamy możliwość wpływania na siebie i własne zdrowie, a pełne wyjście z depresji także wymaga podjęcia wyboru i naszej aktywności. To, czy będziemy biernie akceptować stan „nieszczęśliwości” i niemocy, czy też damy sobie szansę na zmianę, zależy od przyjętej postawy.

–  Razem mówimy „możesz”! Naprawdę i Ty możesz zostać TheBeściakiem, choć jako specjaliści zdajemy sobie sprawę, że często bywa to trudne. Ułatwieniem jest korzystanie z profesjonalnych i sprawdzonych strategii. Polecamy by na różnych etapach powrotu do pełni zdrowia i radości życia korzystać zarówno z farmakoterapii, psychoterapii , jak i coachingu.  To „jest” dostępne i my pokazujemy możliwości, ale decyzja o sięgnięciu po pomoc i skorzystaniu z profesjonalnej usługi nie jest już po naszej stronie. Wiemy także, że nadal trudnością w zrobieniu tego pierwszego kroku jest wstyd i obawa przed wykluczeniem społecznym i stygmatyzacją. Tak zbudowana bariera skutecznie powstrzymuje przed otworzeniem się na jakościowo lepsze życie – mówi organizatorka kampanii Justyna Honorata Kiełpińska z Harmonii Życia i Rozwoju.

O profesjonalnej opiece przekonuje również Partner Merytoryczny kampanii Klinika Psychiatrii GabClinic.com. To co wyróżnia Klinikę w wymiarze społecznym, to jej zaangażowanie w problematykę w aspekcie stygmatyzacji pacjentów, a tym samym wielopłaszczyznowe podejście poprzez zrozumienie człowieka w trudnej sytuacji w jakiej się znalazł, baczne towarzyszenie mu w całym procesie leczenia i terapii. Z początkiem 2015 roku z inicjatywy Prezesa Zarządu Gabclinic.com Pana Gabriela Krawczyńskiego Klinika rozpoczęła pionierską kampanię “GabClinic.com STOP! Stygmatyzacji”

– Stygmatyzacja osób leczących się psychiatrycznie jest uważana za jedno z największych współczesnych wyzwań w dziedzinie zdrowia psychicznego. Napiętnowanie społeczne i dyskryminacja przyczyniają się do wykluczenia chorych psychicznie z pełnego udziału w życiu społecznym, uniemożliwiają im realizację istotnych celów życiowych, a poprzez utrudnienie dostępu do kluczowych zasobów, pogorszenie współpracy w leczeniu i zwiększenie poziomu doświadczanego stresu, mogą również prowadzić pośrednio do pogorszenia stanu klinicznego i utrudniać proces zdrowienia. Celem kampanii ‘GabClinic.com Stop! stygmatyzacji’, jest aby to tragiczne piętno osób dotkniętych zaburzeniami psychicznymi w ciągu kilku następnych lat przeszło do historii a liczba hospitalizacji została zmniejszona do minimum. Rocznie do szpitali psychiatrycznych w Polsce trafia już 1,5 miliona osób – jesteśmy w czołówce szpitalnych psychoz Europy – mówi Gabriel Krawczyński z Gabclinic.com.

Współcześnie sposobem na uniknięcie stygmatyzacji i wykluczenia jest oczywiście poszukiwanie pomocy w Internecie, gdzie człowiek ma znacznie większą szansę na anonimowość. Dostrzegając taką tendencję postanowiliśmy zorganizować kampanię przede wszystkim wśród Internautów.

To oni podczas kampanii będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji onine                       i sprawdzenia, czy program coachingowy Uroda Życia jest tym, czego dotąd brakowało w ofertach pomocy osobom z doświadczeniem depresji. Dodatkowo, każda z osób, która odbędzie konsultację ma szansę wygrać Stypendium TheBeściaka. Czym jest Stypendium? To możliwość realizacji programu coachingowego Uroda Życia na preferencyjnych warunkach finansowania, min. dzięki wsparciu sponsorów: Moskal Consulting, Michelson, Mr Target, Kamax Estetyka, InterClic, Architekci Sukcesu, CML Group, Graficzna.pl., Hurtownia Źródło, Lino. Równocześnie podkreślamy, że Stypendium nie jest formą dofinansowania, ale stwarza możliwość aktywnego, kilkumiesięcznego kształtowania rzeczywistych umiejętności i postaw, a co za tym idzie, jest szansą na trwałą zmianę w życiu.

Zapraszamy Państwa do przyłączenia się do kampanii na stronie inicjatywy w serwisie facebook.com: www.facebook.com/harmoniazyciairozwoju oraz w witrynie Harmonia Życia i Rozwoju na www. wolnioddepresji.pl. Dzięki wzajemnemu udostępnianiu informacji o kampanii przez Internautów, szansa dotarcia z przekazem aby zrobić ten pierwszy krok znacznie wzrasta! Warto sięgnąć po profesjonalną pomoc, zamiast tracić kolejne lata życia stosując samemu, metodę prób i błędów. W rozpowszechnianiu informacji o kampanii pomagają nam nasi wspaniali patroni i przyjaciele jak: Lab Coaching , Kobiecy Lublin, Centrum Rozwoju Osobistego Inspiracja, Manthey Firma Szkoleniowa, Instytut Komunikacji Prowokatywnej Provocare , Szpilki po godzinach, Mogę Móc, Dobra Strona Życia, Miś Kuleczka – Świadome Rodzicielstwo, Music 4 Mind, Fabryka Szczęścia, Fuszerka, Fachowcy.pl.  Jak również patronów medialnych, czyli: Imperium Kobiet, Planeta Kobiet, Busines z Klasą, BussinesWoman News, 4allwomen, Veronique, Magazyn Tu i Teraz.

– To od Internautów będzie tak naprawdę zależeć zasięg kampanii. Dzięki aktywności partnerów i dużej liczbie udostępnień w mediach społecznościowych naszej informacji o bezpłatnej konsultacji i działaniach na rzecz przeciwdziałania depresji, mamy szansę przez ten miesiąc zrobić naprawdę wiele. Zapraszamy serdecznie!  – mówi Justyna Honorata Kiełpińska z Harmonia Życia i Rozwoju.

Możesz również polubić…