MAMA i dziecko Wydarzenia

Jest szansa na Białostocką Kartę Dużej Rodziny

Już 25 lutego, na najbliższej sesji Rady Miasta powróci temat ulg dla rodzin wielodzietnych. Istnieje realna szansa na to, że tzw. Białostocka Karta Dużej Rodziny wejdzie do użytku we wrześniu tego roku.

Funkcjonujące w innych miastach Karty gwarantują wielodzietnym rodzinom różnego rodzaju ulgi, np. na wstęp do muzeów i innych obiektów kultury. Co ciekawe, w Gdańsku Karta uprawnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. W wielu miastach z Kartą współpracują też szkoły językowe, oferując tańsze kursy.

Pomysł stworzenia Białostockiej Karty Dużej Rodziny zrodził się we wrześniu 2012 r., a plany są takie, żeby inicjatywa już 1 września 2013 r. weszła w życie. Karta ma dotyczyć rodzin mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci do ukończenia 18 roku życia, a jeśli dziecko jest pełnoletnie i uczy się – nawet do 26 roku życia. Białostocka inicjatywa ma gwarantować dużym rodzinom 50% zniżki na przejazdy autobusami miejskimi, o połowę niższe opłaty za żłobki i przedszkola oraz tańsze wejściówki na pływalnie i lodowisko. Radni liczą też, że do inicjatywy zechcą przyłączyć się firmy prywatne.

 

(ET)

Możesz również polubić…