MAMA i dziecko Rozwój

Odmień pokój dziecka na wiosnę

Wiosenne kolory – beże, róże, odcienie niebieskiego czy szarości – wszystkie z nich mają swoje znaczenie. Oddziałują też na naszą psychikę. Za pomocą kolorów możemy kształtować wrażliwość estetyczną u dzieci. Jakie kolory powinniśmy dobrać do dekoracji dziecięcego pokoju, aby pozytywnie wpływały na rozwój malucha?

Warto pamiętać, że dzieci zaraz po urodzeniu widzą świat w czarno-białych barwach. To właśnie te kolory warto umieścić w najbliższym otoczeniu dziecka – wybrać dwukolorowe zabawki, pościel i gadżety do pielęgnacji. Wraz z upływającym czasem warto zapoznać się z znaczeniem poszczególnych barw – tak, aby dobrać je jak najlepiej do osobowości dziecka. Oto mała ściąga dla rodziców – jak wpływają kolory na dzieci:

  • pomarańcz, czerwień, żółć, intensywna zieleń – te barwy pobudzają dziecko i działają orzeźwiająco. Warto je umieścić w pokoju malucha, ale nie wolno z nimi przesadzić;
  • biel – łagodzi emocje, ułatwia ukojenie, poprawia nastrój;
  • pastele – najczęściej kojarzone są z wiekiem niemowlęcym. Dzieci czują się bezpiecznie wśród takich kolorów.

Kolor warto umieścić nie tylko na ścianie pokoju – kolorowe powinny być meble i dodatki – lampy, poduszki czy pościele. Oczywiście wszystko powinno ze sobą harmonizować. Jednym z najmodniejszych trendów w urządzaniu dziecięcych pokoi jest styl skandynawski.

Ciekawym dodatkiem, który sprawdzi się w każdym pokoju dziecka są lampy. Firma Lamps&Co przygotowała ciekawą kolekcję kolorowych dodatków, które ożywią wnętrze i sprawią, że maluch będzie się czuł pewnie w swoim pokoju.

Produkty polskiej marki Lamps&Co. dostępne są w sklepie www.babymama.pl

Lampki nocne – bez ściemniacza 199 zł, ze ściemniaczem 229 zł

Kinkiety – 169 zł

Lampy podłogowe – 559 zł

Lampy stojące – 299 zł

Lampy wiszące – 279 zł

Abażury – 160 zł

Możesz również polubić…