Na topie Polecamy Zdrowie i uroda

Modelowanie twarzy bez skalpela – porady eksperta

Nasz ekspert, Marek Bogdziewicz – make-up artist radzi:  jak idealnie wymodelować twarz za pomocą podkładu.

Odpowiedni podkład i modelowanie twarzy stanowią bardzo ważną rolę w wykonaniu makijażu zarówno dziennego, wieczorowego i ślubnego. Nakładając podkład musimy pamiętać, iż twarz nie jest płaska i dlatego wykonując modelowanie twarzy możemy poprawić to, co nam się nie podoba lub wyeksponować swoje atuty. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć techniki modelowania.  Mam nadzieję, że w wkrótce będziemy mieli okazję spotkać się w  małym gronie, aby na żywo zobaczyć i przetestować techniki modelowania twarzy.

Wracając do modelowania pamiętajmy o zasadzie:

to co jasne i błyszczące, perłowe zawsze uwypukla i powiększa, a to co matowe i ciemniejsze daje wyrazistość i wysmuklenie. Prostopadłe i ukośne ruchy pędzlem wydłużają i  wyszczuplają, a poziome poszerzają i pogrubiają.

Rozjaśnienie

Najważniejsze  jest naturalne światło przy którym wykonujemy makijaż!!! Musi być naturalne, bo sztuczne przekłamuje nasycenie kolorów. Do rozjaśnienia służą tonery, korektory, highlightery i podkłady jaśniejsze, bo ciemniejsze dodadzą nam lat. Podkłady nakładamy palcem lub gąbką, dzięki temu uzyskamy naturalny efekt kontrolując ilość nakładanego produktu.

 Cieniowanie

Do cieniowania posłuży nam ciemniejszy podkład, róż, bronzer prasowany lub puder w kulkach. Należy zwrócić uwagę na ilość nakładanego produktu, aby nie stworzyć efektu maski. Przy modelowaniu kości policzkowych zwracajmy uwagę, aby ruch pędzla kierował się na zewnątrz twarzy (ruch wymiatający na zewnątrz).

Warto zwrócić uwagę na to, jak modelujemy:

– zaokrąglone policzki – cieniujemy prostopadle i ukośnie, aby wyszczuplić i wyciągnąć do zewnętrznej strony w kierunku ucha ku górze; używamy do tego różu, pudru w kulkach lub bronzera;

 – wysokie czoło – szerokim pędzlem, za pomocą różu lub bronzera omiatamy czoło i skronie przy linii włosów, co spowoduje optyczne zmniejszenie czoła, da nam to trójwymiarowość makijażu (pamiętajmy o umiarze)

– szeroki nos – przyciemniamy po bokach, nos długi i szczupły skracamy nanosząc na jego koniuszek odrobinę ciemniejszego podkładu lub bronzera.

Pamiętajcie, że przy wykonaniu makijażu i modelowania twarzy potrzebna jest nauka i cierpliwość, bo dzięki niej możecie wpływać na urodę. Metodą małych kroczków możecie osiągnąć sukces.

Autor: Marek Bogdziewicz

Możesz również polubić…