MAMA i dziecko Rozwój

Warsztaty dla mamy i taty. 7 sekretów efektywnego ojcostwa.

Inicjatywa Tato.Net oraz Białostocka Akademia Rodziny zapraszają ojców i matki na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami.

Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  – na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce „Serce ojca”.

Podczas warsztatów dowiesz się jak:

  • utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa,
  • rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa,
  • wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,
  • stworzyć i wdrożyć  praktyczny plan działania dla taty,
  • zobaczyć jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca – będziesz miał okazję wymienić doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych  ojców, a żona wraz z innymi kobietami przyjrzy się bliżej różnym formom wspierania i odkrywania ojcostwa.

Zajęcia w godzinach:

1 dzień (piątek, 28.03.2014) 18.00 – 21.00 (sesja dla ojców i matek poświęcona wyzwaniom ojcostwa oraz praca w małych grupach na temat: „Jak żona może pomóc mężowi być lepszym ojcem?”)

2 dzień (sobota, 29.03.2014)  9.00 – 18.00 (sesja dla ojców)

3 dzień (niedziela, 30.03.2014) 9.00 – 13.00 (sesja dla ojców)

 

Data: 28.03.2014 – 30.03.2014

Miejsce: Białystok, ul.Polna 20, Pracownia Michała Jackowskiego.

Wstęp: koszt uczestnictwa (w tym przerwy kawowe, catering, materiały dydaktyczne i inne pomoce) za 3 dni wraz z obecnością żon w piątek: 145 zł.

Zapisy: rezerwacja miejsca następuje po wypełnieniu formularza oraz dokonaniu zaliczki w wysokości 45 zł.

 

 

Możesz również polubić…