MAMA i dziecko Wydarzenia

Weekend rodzinny w muzeum.

Zapraszamy na kolejny weekend rodzinny w muzeum. Już 11 sierpnia o godz. 10.00 w białostockim Ratuszu odbędą się zajęcia pt. Historia ukryta w ziemi. Wakacje na wykopaliskach archeologicznych, a w Białostockim Muzeum Wsi również 11 sierpnia o godz. 12.00 odbędzie się kolejna Niedziela Rodzinna pod hasłem Warsztaty haftu. Polecamy.

NIEDZIELA W RATUSZU, Rynek Kościuszki 10, Białystok.

Historia w ziemi ukryta. Wakacje na wykopaliskach archeologicznych

11 sierpnia 2013 r., godz. 10.00

Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 12 lat wraz z opiekunami na zajęcia do białostockiego Ratusza, na których będziemy zgłębiać tajniki archeologii i przeniesiemy się w świat odległych epok. Na zajęciach podążać będzie można śladami odkryć dokonanych podczas wykopalisk archeologicznych prowadzonych w Dubnie.  Uczestnicy zajęć spróbują własnych sił w zaaranżowanych wykopaliskach i po odkryciu różnych przedmiotów wykonają ich dokumentację.

Koszt: 3 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny.

Czas trwania ok. 60 min, informacje i zapisy: tel. 509 336 740.

 

RODZINNA NIEDZIELA W SKANSENIE

Białostockie Muzeum Wsi, Szosa do Augustowa

WARSZTATY HAFTU

11 sierpnia, w godz. 12.00 – 14.00

W Białostockim Muzeum Wsi odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Rodzinna Niedziela w Skansenie. Tym razem spotkanie będzie poświęcone haftowaniu. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych ściegów oraz spróbują własnych sił w wyszywaniu wzorów regionalnych. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Walendziuk, pasjonatka rękodzieła ludowego związana z „Cepelią”. Po zakończonych warsztatach organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko (prowiant własny).

Uwaga:
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wszystkich uczestników obowiązuje jedynie zakup biletu wstępu na teren skansenu w cenie 2 zł.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja: tel. (85) 74-36-082, kom. 509 336 816.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

 

Możesz również polubić…