MAMA i dziecko Muzyka

07.12.Opera młodych z Mikołajem i Tischnerem

Sobotni wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej należy do młodych, młodszych i najmłodszych. Już po raz szósty 7 grudnia przy ulicy Odeskiej – Opera Młodych.  O godzinie 16:00 swoje umiejętności pokażą podopieczni Zespołu Szkół Muzycznych w Ełku. 

Uczniowie przyjadą wspólnie ze swoimi nauczycielami do Białegostoku, by w jedynej tego typu instytucji po tej stronie Wisły zaprezentować efekty wielu godzin żmudnych ćwiczeń. Niektórzy po raz pierwszy wystąpią  przed  publicznością poza swoją szkołą. Dla nich to wielkie wydarzenie. Dla Opery i Filharmonii Podlaskiej także, bo gościć będziemy młodych muzyków spoza Podlasia. Każdy koncert jest inny, bo program przygotowują samodzielnie uczniowie ze swoimi pedagogami. To spotkanie różnić się będzie także od innych tym, iż rozpoczną go współtwórcy VIII Dni Tischnerowskich w Białymstoku. W tym roku spotkania z filozofią Józefa Tischnera odbywają się pod hasłem „Świat zmienił się na lepsze”, to  wykłady, dyskusje i koncerty.

I jeszcze dobra informacja dla tych, którzy wierzą w Świętego Mikołaja.  Mikołaj, choć to dzień po Mikołajkach, zostawił worek słodyczy dla publiczności. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi.

 

Sobota 7 grudnia, Foyer Opery i Filharmonii Podlaskiej ul. Odeska 1

Godzina 16:00

Wstęp wolny

 

 

Za: OFiP

Możesz również polubić…