Sztuka

15,16,17 marca – Premiera Solaris w białostockich Spodkach.

15 marca w przestrzeni białostockich Spodków, odbędzie się kosmiczna przygoda, czyli premiera przedstawienia SOLARIS w wykonaniu Teatru Latarnia.

Scenariusz powstał na podstawie wybitnej książki Stanisława Lema, która należy do ścisłego kanonu literatury sience-fiction na świecie. W swoim dziele Lem w nowatorski sposób przedstawił motyw kontaktu z „obcym”.  Książka fascynuje wielowymiarowością, oryginalnością oraz rozpiętością wizji.

W teatralnej adaptacji artyści podążają za Lemem, który sam uważał swoją książkę za jawny atak na mitologię antropocentryczną. Przedstawienie realizuje Teatr Latarnia – niezależna grupa teatralna wywodząca się ze środowiska białostockiej Akademii Teatralnej.

Przy użyciu 9 projektorów multimedialnych artyści wykreują panoramiczną, kosmiczną scenerię. Widzowie znajdą się w niezwykłej rzeczywistości, będa mogli zanurzyć się i odlecieć daleko poza nasz Słoneczny Układ, wprost na stacje Solaris.

Przedstawienie wyreżyseruje Mateusz,  o multimedia i wizualizacje zadba Sebastian Łukaszuk, muzkę stworzy Adam Frankiewicz a zagrają: Monika Kwiatkowska, Błażej Piotrowski i Błażej Twarowski.

Data: 15, 16 i 17 marca 2013 r.

Miejsce: WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14.

Możesz również polubić…