Kulinarnie Sztuka

MaMa Perform, spektakl i akcja artystyczna matek.

Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja MaMa zapraszają, 28 marca,  na spektakl i akcję artystyczną matek MaMa Perform w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru i akcji „Dotknij Teatru”.

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek. Maria Stokłosa, choreograf spektaklu, zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym, jak mogłoby być.

Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2014.  Partnerem projektu jest Białostocki Ośrodek Kultury.

Data: 28.03.2014, godz. 18:00
Miejsce: sala Forum, Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5.
Wstęp wolny

Za: BOK

Możesz również polubić…