Gdzie by tu... Kulinarnie Sztuka

17-23.01.2013 – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Po raz kolejny przedstawiamy zestawienie najbardziej interesujących, naszym zdaniem, propozycji teatralnych.
Przed Wami kolejnych pięć spektakli, które można obejrzeć w białostockich teatrach. Mamy nadzieję, że spotkają się z Waszym zainteresowaniem…

Teatr Wierszalin: „Anatomia psa” (reżyseria: Piotr Tomaszuk)
Nawiązujący do prozy Michaiła Bułhakowa spektakl opowiada o chirurgu, który dzięki przeszczepom organów pobieranych od zwierząt jest w stanie zapewnić swoim pacjentom wzrost możliwości seksualnych. Uzależniony od leków profesor Preobrażeński wraz ze swoim asystentem doktorem Bormentalem poszukuje medycznego przełomu  eksperymentując z ciałem psa… Na uwagę zasługuje niezwykla scenografia sztuki, które tworzą wyświetlane na wielu blaszanych płaszczyznach projekcje multimedialne – myśli i wizje bohaterów spektaklu.
Data: 19-20 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00.

Białostocki Teatr Lalek: ”Pieśń o cieniu” (reżyseria: Ula Kijak)
Spektakl BTL-u to utrzymana w klimatach literatury fantasy opowieść o czarnoksiężnikach, smokach i demonach oraz o dojrzewaniu – nie tylko do pewnego wieku, ale i pewnych decyzji, zachowań i emocji. Główny bohater sztuki pragnie zostać Czarnoksiężnikiem. Jednak zanim się nim stanie, odbędzie długą podróż, poprzez dalekie morza i najdalsze wyspy, będzie też uczęszczał na lekcje w szkole czarnoksiężników. A wszystko po to, by zmierzyć się ze złowrogim Cieniem… Spektakl ujmuje widzów niezwykłym klimatem, na który składa się oryginalna scenografia i wyróżniająca się muzyka.
Data: 20 stycznia 2013 r. (niedziela), godz. 17.00

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: „I Move You” (reżyseria: Maciej Zakliczyński)
Artystyczno-eksperymentalny spektakl taneczny, w którym biorą udział zarówno aktorzy Teatru Dramatycznego, jak i zawodowi tancerze znani chociażby z “Tańca z Gwiazdami”. I tak na scenie oglądamy wizualizacje, taneczne improwizacje oraz partie mówione przez aktorów. Opowiadają one o różnych przejawach fascynacji, także o milości w kilku jej odmianach. Jednym z atutów spektaklu są kostiumy Magdaleny Zabierzowskiej oraz Stefano Terrazino – jednego z biorącego udział w spektaklu tancerzy.
Data: 19-20 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 19.00.

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza: „Awantura w Chioggi” (reżyseria: Paweł Aigner)
Dwugodzinna adaptacja XVIII-wiecznego dzieła Carla Goldoniego w wykonaniu studentów IV roku Akademii Teatralnej to dynamiczny pokaz doskonałego humoru i aktorstwa. Akcja sztuki rozgrywa się w małym, portowym miasteczku Chioggi, którego mieszkanki pod nieobecność swoich mężów zajmują się głównie plotkowaniem, intrygowaniem, kpinami i przekomarzaniem się. Po powrocie mężczyzn rozmowy przeradzają się w kłótnie i spory, które próbuje załagodzić przybyły z Wenecji koadiutor Isidoro.
Data: 19-20 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00.

Opera i Filharmonia Podlaska: „Korczak” (reżyseria: Roberto Skolmowski)
Lekarz, pedagog, pisarz, publicysta i działacz społeczny – takimi słowami można byłoby opisać Janusza Korczaka. W musicalu tytułowa postać pełni rolę narratora, który spisując swoje wspomnienia opisuje lato spędzone z dziećmi na obozie w Różyczce i losy poszczególnych swoich podopiecznych. Sam spektakl to – jak mówi jego reżyser – przypowieść o potędze życia, sile wiary i wielkości człowieka. Na uwagę zasługują zwłaszcza biorące udział w musicalu Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz dzieci i młodzież wyłonione podczas castingu.
Data: 19-20 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00.

Możesz również polubić…