koncert Muzyka

20.10. Koncert z historią w tle.

Galeria im. Sleńdzińskich  w Białymstoku zaprasza w niedzielę – 20 października o godz. 16 do siedziby przy ul. Waryńskiego 24ana sporą dawkę znakomitej muzyki, która zostanie zaprezentowana w ramach nowego cyklu: „Koncert z historią w tle”. Będą to: „Zapomniane suity klawesynowe Jeana Nicolasa Geoffroy – opowieść o nieznanym kompozytorze” oraz  recital klawesynowyEwy Mrowca.

Usłyszymy utwory francuskiego kompozytora Jeana-Nicolasa Geoffroy’a (1633? – 1694)Pieces de clavessin. Suitte en C sol ut b mol  (c); Suitte en C sol ut (C); Suitte en g re sol b quar (G).  Ewa Mrowca nagrała płytę z utworami Geoffroy”a, opracowując na potrzeby nagrania rękopiśmienne materiały wydobyte z paryskiej Biblioteki Narodowej. Wstęp wolny.

Informacje o wykonawcy:
Ewa Mrowca – ur. w Krakowie, naukę gry na klawesynie rozpoczęła w wieku 12 lat. W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem studia w Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Elżbiety Stefańskiej. Jest też absolwentką Guildhall School of Music&Drama w Londynie (klasa Nicholasa Parle’a) oraz Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei (klasa Jörga Andreasa Böttichera). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. Kennetha Gilberta, Christopha Rousseta oraz Jespera Christensena.  Ze szczególną pasją poświęca się wykonawstwu muzyki na instrumentach oryginalnych oraz historycznej realizacji basso continuo. Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce, Francji, Niemczech oraz USA. Na stałe współpracuje z zespołami  iBaroque  oraz Nova Casa. Od 2009 pracuje jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz  AM w Krakowie. Jej pierwszy solowy album Pieces de clavessin Jean Nicolas Geoffroy (Dux 0137) uzyskał znakomite recenzje i został nominowany do nagrody International Classical Music Awards 2013.

Możesz również polubić…