Aktualności MAMA i dziecko Rozwój

23.02.2013 – Warsztaty rodzinne z wykorzystaniem filcu technicznego oraz naturalnego.

Galeria Arsenał organizuje warsztaty z tworzenia różnorodnych form/przedmiotów użytku codziennego z filcu technicznego oraz naturalnego, które poprowadzi Karolina Maksimowicz.

Warsztaty przeznaczone są dla  dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami.

Głównym „składnikiem” warsztatów będzie filc, który dotychczas zazwyczaj znajdował przemysłowe zastosowanie. Teraz ukaże swe zupełnie nowe oblicze, jako materiał do stworzenia ciekawych form wnętrzarskich, torebek, różnego rodzaju biżuterii oraz wielu wielu innych przedmiotów. Kryje się za tym filozofia mówiąca, iż niezależnie od wcześniejszego przeznaczenia każdy materiał w naszych rękach może stać się tym czym zechcemy. Czymś nowym, przełamującym dotychczasowe standardy.

Karolina Maksimowicz, która poprowadzi warsztat, to rodowita białostoczanka, która studiowała na Wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechniki Białostockiej. Projektant, muzyk, performer. Na co dzień projektuje wnętrza, meble, lampy, przedmioty użytkowe pod przewrotną nazwą Przetwórnia Meblowa Białystok poruszając się w temacie recyclingu oraz renowacji korzystając z tradycyjnych metod produkcji. Tworzy także odzież, torby i akcesoria odzieżowe pod hasłem LOLBAG, a także jako KONKUBINAT.org projektuje i własnoręcznie wykonuje scenografie. Jest autorką i projektantką scenografii i aranżacji przestrzeni białostockiego Festiwalu Original Source Up To Date.

 

Data: 23.02.2013 r., godz. 10.00-12.00.

Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok.

Zapisy: k.kida@galeria-arsenal.pl

 

Źródło: Galeria Arsenał.

Możesz również polubić…