Aktualności Rozwój

23 luty – Warsztaty tworzenia biżuterii metodą soutache.

Pierwsze warsztaty z tworzenia ozdób i biżuterii rozpoczną się już w najbliższą sobotę w Galerii Schron. Można już się zapisywać na zajęcia.

Galeria Schron, mieszcząca się w centrum Białegostoku, rozpoczyna cykl wydarzeń warsztatowych, na których będzie można poznać wiele modnych technik wykonywania biżuterii a potem w zaciszu domowym tworzyć swoje własne małe cudeńka.

Zajęcia mają formę warsztatową. Na pierwszych z nich, 23 lutego, uczestnicy poznają francuską technikę zwaną soutache.  Jak twierdzą organizatorzy, chociaż z pozoru może ona  wydawać się dość skomplikowaną, każdy z uczestników otrzyma po otrzymaniu szczegółowego instruktażu, bez problemu wykona ozdoby tą niepowtarzalną techniką.

Sutasz (z francuskiego soutache- warkocz) to technika haftu, do wykonywania której wykorzystuje się koraliki oraz specjalne sznurki noszące tę samą nazwę. Mówi się, że jest ona pracochłonna, ale jednocześnie bardzo efektowna. W trakcie wykonywania biżuterii wykorzystuje się jednocześnie klejenie, szycie nićmi, a spód robótki zwykle podszywa się lub podkleja kawałkiem filcu.

Na kolejnych spotkaniach organizatorzy zapowiedzieli naukę technik takich jak: quilling, decoupage, scrapbooking.

Spotkania odbywać się będą w grupach maksymalnie 8 osobowych dlatego warto się spieszyć z zapisami.

Zapisy telefoniczne 697 607 913 lub osobiste w Galerii Schron ul. Zamenhofa 1.

 

Data: 23.02.2013 r., godz. 10.00 – 13.00.

Miejsce: Galeria Schron, ul. Zamenhofa 1, Białystok.

Wstęp: 80 zł ( cena zawiera koszt niezbędnych materiałów do wykonywania biżuterii).

Zapisy: telefoniczne 697 607 913 lub osobiste w Galerii Schron.

 

Możesz również polubić…