Wydarzenia

24.05. – Noc Restauracji 2013. Druga edycja święta restauracji.

24 maja (piątek) w trzech polskich miastach odbędzie się Noc Restauracji – prawdziwe święto wszystkich miłośników kulinarnych spotkań do późnych godzin nocnych. W tym roku motywem przewodnim imprezy są dania regionalne. W projekcie weźmie udział ponad 60 renomowanych restauracji z Poznania, Białegostoku oraz Gdańska, które na tę noc przygotowały specjalne menu oraz pokazy kulinarne szefów kuchni. Na uczestników Nocy czekają także liczne konkursy. 

Celem Nocy Restauracji jest promocja autorskich restauracji oraz kultury jadania na mieście. W roku 2013 mottem wieczoru jest promocja wysokiej jakości składników kulinarnych, które są niezbędne do przygotowania dań, najwyższej światowej jakości. Polska jest cenionym producentem żywności w Europie a Noc Restauracji jest polskim pomysłem. Pomysłodawcą i organizatorem Nocy Restauracji jest poznańska firma landbrand. Edycję 2012 i 2013 współorganizuje miasto Białystok, które jest miastem założycielem Nocy Restauracji.

Więcej informacjo o projekcie można znaleźć na stronie www.nocrestauracji.pl oraz na profilu Facebook wydarzenia.

Lista Restauracji biorących udział w Nocy Restauracji 2013 jest na bieżąco aktualizowana na stronie www.nocrestauracji.pl

Każda z restauracji będzie otwarta od godziny 19:00, do co najmniej 2:00 lub ostatniego gościa. Tej nocy zaserwują one dania ze specjalnego Nocnego Menu. Pojawiające się w nich pozycje będą także atrakcyjniejsze cenowo niż na co dzień. Przede wszystkim będą to popisowe potrawy, które w wielu miejscach czerpią z lokalnej tradycji.  Motywem przewodnim Nocy Restauracji 2013 jest bowiem odczarowanie regionalnych składników kulinarnych.

W każdym lokalu odbędzie się pokaz kulinarny na żywo. Szefowie kuchni odwołają się do tego, co najlepsze w produktach dostępnych w danym regionie. Restauracje przegotowały także liczne atrakcje dla uczestników. Imprezie towarzyszą konkursy organizowane na stronie internetowej i profilu facebook, w których można wygrać ponad 100 wejściówek do restauracji.

W Białymstoku składnikami dań będą produkty pochodzące z Suwalszczyzny, Puszczy Białowieskiej i podlaskiego rolnictwa. Będą to zarówno owoce lasu, świeże ryby słodkowodne, jak i unikatowe na skalę światową mięso z żubra. Restauratorzy liczą, że w tegorocznej edycji uda się zwrócić uwagę na niedocenione produkty gastronomiczne pochodzące z ich regionu, które są podstawą kuchni wielu białostockich lokali. Noc Restauracji 2013 w Białymstoku skierowana jest nie tylko do mieszkańców miasta, a także do warszawiaków i turystów z całej Polski, którzy dzięki poprawiającej się dostępności komunikacyjnej Białegostoku mają do niego z roku na rok bliżej.

Możesz również polubić…