Kino

24.03.-6.04. – Filmy nie tylko dla pań. Przegląd kinowy

Prezentujemy kolejne filmy warte obejrzenia w białostockich kinach.

Dzisiejsze propozycje zdominowały komedie. Proponujemy dwie.

Daję nam rok (reżyseria: Dan Mazer)
Nat i Josh są już po ślubie. Ona jest atrakcyjna i przedsiębiorcza, on jest niezbyt znanym pisarzem ze specyficznym poczuciem humoru. Ich pierwszy kryzys zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina i byłej dziewczyny Josha… Brytyjska komedia ze specyficznym dla tej nacji humorem, nieco innym niż w “Notting Hill” czy “Dzienniku Bridget Jones”. Wybierając się do kina na seans miejcie to na uwadze, bo nie każdemu może on odpowiadać!
Helios Alfa – godz. 19.30
Helios Biała – godz. 12.00, 14.00, 18.30, 21.45

Polowanie (reżyseria: Thomas Vintenberg)
Dla odmiany – film duński. W efekcie niewinnego kłamstwa córki swojego najlepszego przyjaciela Lukas – nauczyciel z prowincji – staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość… Choć poruszany w filmie temat był już przerabiany wielokrotnie, obraz ogląda się z zaangażowaniem. Spora w tym zasługa Thomasa Vintenberga, twórcy słynnego “Festen”, który jest reżyserem także tego obrazu.
Helios Alfa – godz. 20.15

Spring Breakers (reżyseria: Harmony Korine)
Podczas tzw. studenckich “wiosennych ferii” cztery szalone dziewczyny postanawiają spędzić wypełniony imprezami tydzień, w którym nie będą obowiązywać żadne zasady. By zorganizować wypad swoich marzeń, potrzebują jednak znacznej sumy pieniędzy. Z plastikowymi pistoletami w ręku organizują więc napad na przydrożną restaurację. Wkrótce później trafiają do aresztu, gdzie ich droga krzyżuje się z pewnym  handlarzem narkotyków…W rolach głównych Selena Gomez i Vanessa Hudgens – idolki młodego pokolenia.
Od 5 kwietnia 2013 r.

Możesz również polubić…