Kulinarnie Polecamy Sztuka

27.01-10.02.2013 – Filmy nie tylko dla pań. Przegląd kinowy

Przed Wami kolejny, dokonany przez naszą redakcję, niezwykle subiektywny przegląd filmowych nowości.

Uparcie w naszym przeglądzie staramy się nie promować kina walentynkowego, po którym będziecie (albo i nie) żałować kilkudziesięciu złotych wydanych na dwa bilety. Oto nasze najnowsze propozycje na najbliższe tygodnie.

Les Miserables: Nędznicy (reżyseria: Tom Hooper)
Śpiewać każdy może, choć nie każdy musi tego słuchać. Jeżeli jednak chcecie przekonać się jak śpiewają Hugh Jackman, Russell Crowe czy Anne Hathaway, wybierzcie się na “Nędzników”. Musicalowa ekranizacja powieści Wiktora Hugo dzieje się XIX-wiecznej Francji. Jean Valjean to zbiegły galernik, który pomaga biednej Fantine. Gdy ta umiera, opiekuje się jej córką. Niestety jego tropem podąża zaciekły inspektor Javert, który za punkt honoru stawia sobie zdemaskowanie Valjeana. Jean jest zmuszony do ucieczki – razem z córką wyjeżdża do Paryża, który jest ogniskiem rewolucji.
Helios Alfa – godz. 11.45, 14.45, 17.45, 21.00
Helios Biała – godz. 11.15, 14.30, 17.30, 20.30

Drogówka (reżyseria: Wojciech Smarzowski)
Funkcjonariusze warszawskiej drogówki nie opychają się pączkami i kawą jak ich amerykańscy koledzy. Lubią sobie strzelić kielicha, czy to po pracy, czy w jej trakcie. Jeśli któryś z zatrzymanych podczas patrolu kierowców zaproponuje im łapówkę, nie będą zastanawiać się zbyt długo… Wielbicielek kina Wojciecha Smarzowskiego do wizyty w kinie raczej namawiać nie trzeba. Jak przyznał w jednym z wywiadów reżyser, kinowa “Drogówka” to dla niego swoisty odwyk po realizacji programu telewizyjnego o tym samym tytule.
od 1 lutego 2013 r.
Helios Alfa – godz. 10.00, 12.30, 15.00, 17.30, 20.00, 22.15
Helios Biała – godz. 11.00, 13.30, 16.00, 18.30, 21.00

Lincoln (reżyseria: Steven Spielberg)
Jeżeli w głównej roli w filmie występuje Daniel Day-Lewis (“Aż poleje się krew”, “Wiek niewinności”, “Ostatni Mohikanin”), to dla wielu pań powinien być to wystarczający powód, by wybrać się do kina. Film Stevena Spielberga opowiada o czterech ostatnich miesiącach życia Abrahama Lincolna, szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który rządził krajem w trudnych czasach niewolnictwa i wojny secesyjnej. Polecamy nie tylko ze względu na sprawną reżyserię i wysokiej klasy aktorstwo – to także świetna okazja by zapoznać się z nieznanym nam do końca rozdziałem amerykańskiej historii.
od 1 lutego 2013 r.

Możesz również polubić…