Kulinarnie Polecamy Sztuka

31.01-6.02.2013 – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Przed Wami kolejne teatralne propozycje na najbliższe siedem dni. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas spektakle spotkają się z Waszym zainteresowaniem.

Tym razem w zestawieniu znalazł się spektakl powracający na deski Teatru Trzyrzecze – mimo, że jest on grany tylko w jednym dniu, warto zwrócić na niego uwagę. Po szczegółowe informacje na temat repertuaru białostockich teatrów odsyłamy na ich strony internetowe.

Teatr Wierszalin: „Bóg Niżyński” (reżyseria: Piotr Tomaszuk
Odważny spektakl podejmujący trudne kwestie grzechu i świętości, wiary i zwątpienia. Sztuka jest  inspirowana „Dziennikami” Wacława Niżyńskiego – jednego z najwybitniejszych rosyjskich tancerzy i choreografów baletu XX w. W opuszczonej kaplicy szpitala dla obłąkanych w Kreutzlingen trwa nabożeństwo żałobne poświęcone pamięci twórcy Baletów Rosyjskich, Sergiusza Diagilewa.  Dla Niżyńskiego to moment niezwykle osobisty – zmarły był nie tylko jego mentorem, ale i kochankiem…
Data: 2-3 lutego 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00.

Białostocki Teatr Lalek: ”Lenka” (reżyseria: Kata Csato)
Ciekawa propozycja dla naszych milusińskich, w umiejętny sposób poruszająca problem tolerancji i akceptacji siebie. “Lenka” to oparta na książce Katalin Szegedi opowieść o rezolutnej rudej dziewczynce, która pięknie rysuje, ma swój wewnętrzny świat, ale z racji swojej tuszy jest bardzo samotna i brakuje jej prawdziwej przyjaźni. Dodatkowymi atutami spektaklu są niezwykła scenografia i muzyka.
Data: 2-3 lutego 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 17.00.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: „Ożenek” (reżyseria: Piotr Dąbrowski)
Najbardziej znane – obok „Rewizora” i „Martwych dusz” – dzieło Mikołaja Gogola, tutaj w przekładzie Juliana Tuwima. Rosyjska komedia obyczajowa opowiada o niemłodej już Agafii Tichonownej, która za namową swatki postanawia podnieść swą pozycję społeczną poprzez właściwy ożenek z przedstawicielem wyższej sfery. Ostatecznie decyduje się na ślub z Iwanem Kuźmiczem Podkolesinem, ale ten w dniu ceremonii okazuje się mieć inne plany…
Data: 2 lutego 2013 r. (sobota), godz. 20.00.

Opera i Filharmonia Podlaska: “Jaś i Małgosia” (reżyseria: Roberto Skolmowski)
W najbliższy weekend zapraszamy również do Opery i Filharmonii Podlaskiej na bajki muzycznej powstałej w oparciu o utwór Jana Brzechwy. Przedstawienie, które powstało z myślą o najmłodszym odbiorcy (dzieci już od 2 roku życia). Aktorzy są w tu przebrani za muzyczne instrumenty, dostają je do ręki również widzowie – tak więc będą oni współtworzyć muzykę w przedstawieniu.  Znakomita zabawa dla całej rodziny gwarantowana!
Data: 2-3 lutego 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 12.00.

Teatr Trzyrzecze: “Blackbird”  (reżyseria: Konrad Dulkowski)
Spektakl wg dramatu Davida Harrowera, w którym dwójka bohaterów co chwila wymienia się rolami kata i oprawcy. 15 lat temu dwunastoletnia Una uciekła z trzydziestoletnim Rayem ze swego rodzinnego miasteczka. Myślała, że go kocha i była przekonana, że on kocha ją. Niedługo później ich złapano – Ray trafił do więzienia, a Una ona w gabinetach psychoterapeutów miała zastanawiać się co naprawdę ich łączyło. Czy był jej ukochanym, czy może raczej był pedofilem, który zniszczył jej życie?
Data: 5 lutego 2013 r. (wtorek), godz. 19.00.

Możesz również polubić…