Konkursy Sztuka

Weź udział w konkursie fotograficznym Discover Europe 2013!

Przed nami czas, w którym za sprawą pięknej pogody coraz częściej wyruszamy w plener. To także świetna okazja do tego, by chwycić za aparat i wykonać kilka niezwykłych zdjęć.
Konkurs Discover Europe ma na celu zachęcić uczestników do zaprezentowania swojego spojrzenia na różnorodność kultury poszczególnych krajów. Idea przedsięwzięcia opiera się na możliwości pokazania poprzez zdjęcia piękna Europy, jej tradycji i zwyczajów.

Konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w kraju i za granicą oraz etapu centralnego. Dodatkowo w tym roku z okazji dziesiątej edycji Discover Europe zdjęcia będą także oceniane przez internautów poprzez głosowanie na stronie internetowej konkursu.

Etap podlaski został objęty patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, a sponsorzy wydarzenia zadbali o ciekawe nagrody. Gala finałowa konkursu odbędzie się w Galerii Alfa, dzięki czemu wystawę najlepszych prac będzie mógł obejrzeć każdy odwiedzający centrum handlowe. Białostocki Ośrodek Kultury zorganizuje wernisaż prac pokonkursowych w foyer kina Forum – nagrodzone prace będzie można oglądać od 23 kwietnia do 5 maja 2013 roku.

Etap centralny będzie stanowił przedstawienie prac jury składającego się z przedstawicieli władz akademickich, studentów i środowisk artystycznych związanych z fotografią, które wyłoni najlepsze prace spośród wszystkich nagromadzonych w etapach lokalnych. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w maju 2013 roku w Warszawie i połączona zostanie z wernisażem fotografii oraz bankietem. Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody oraz liczne niespodzianki!

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod adresem www.discovereurope.esn.pl.

Możesz również polubić…