Wydarzenia

31.07. COOKstok, pokaz filmu o blogerach kulinarnych.

Dobre jedzenie nas fascynuje i zachwyca. Towarzyszy nam w ważnych momentach życia. Na randkach, uroczystościach, podczas podróży, czy służbowych spotkań. A co jeśli chcemy sami zrobić smaczne danie? Skąd czerpiemy wiedzę jak je wykonać? Jeszcze kilka lat temu służyła temu książka kucharska. Dziś w poszukiwaniu kuchennych inspiracji zaglądamy do internetu. Wystarczy wpisać interesujące nas hasło w wyszukiwarce i w ciągu sekundy mamy do dyspozycji tysiące informacji.
Współczesnymi książkami kucharskimi są blogi kulinarne. Prowadzone są często nie przez profesjonalnych kucharzy, a pasjonatów gotowania, którzy szukają przepisów w zapomnianych książkach, czerpią inspiracje z opowieści babci. Próbują, udoskonalają, a następnie dzielą się przepisem z całym światem na swoim blogu. O takich pasjonatach opowiada film “COOKstok”, którego premiera odbędzie się we wtorek 31 lipca. Twórca filmu, Wojtek Oksztol zebrał i utrwalił opowieści znanych blogerów kulinarnych z Białegostoku.

Jak mówi dwójka z nich (blogerów), Nie jesteśmy specami, nie jesteśmy ekspertami. Nie pokazujemy czegoś, co na pewno robi się tak, czy inaczej. Chcielibyśmy zachęcać do tego, aby eksperymentować w kuchni, żeby się nie bać. Żeby próbować nowych smaków, nowych rzeczy, nowych połączeń. Uczymy się gotowania. Na blogu widać ten cały proces dochodzenia do właściwej kuchni. – opowiadają Iwona i Rafał Bortniczukowie, autorzy blogu Mr. & Mrs. Sandman.

– Podlasie słynie z wielokulturowości. Również w kuchni. Nasi lokalni blogerzy korzystają z tej wiedzy i dzielą się nią ze swoimi czytelnikami, często z drugiego końca kuli ziemskiej. Uznałem, że warto pokazać blogerów w krótkim filmie. Przedstawić ich historię, opowiedzieć dlaczego zdecydowali się prowadzić akurat takiego bloga. Pokazać jak gotują. – mówi twórca filmu, Wojtek Oksztol.

Data: pokaz filmu 31.07.2013r., godz. 18.00.

Miejsce: Kawiarnia Labalbal, ul. Warszawska 21 lok. 3, Białystok.

Wstęp : wolny.

Możesz również polubić…