MAMA i dziecko

3,4,5.04. – Wspomaganie rozwoju niemowlęcia -warsztaty.

Cykl 3 spotkań odbędzie się 3, 4, 5 kwietnia 2013 to warsztaty dla niemowląt i rodziców oparte o metodę Feldenkraisa i Child’Space.

Metoda Child’Space jest autorską metodą Chavy Shelhav, jednej z pierwszych uczennic Moshe’go Feldenkraisa. Polega na wspomaganiu ruchowego, poznawczego i emocjonalnego rozwoju niemowlęcia.

Zajęcia są przede wszystkim nauką obserwacji niemowlęcia. Poprzez czujący dotyk rodzic jest w stanie wyczuć napięcie mięśniowe dziecka i na nie w nieinwazyjny sposób wpływać. Poznaje dziecko, uczy się jego ograniczeń i możliwości i staramy się mu pomóc, by czuło się jak najlepiej we własnym ciele w polu grawitacji. Rodzic uczy się, jak pokazać dziecku granice jego ciała, jak komunikować się, trzymać niemowlę w różnych pozycjach, jak radzić sobie z kolkami… Dowiaduje się jak pomóc swemu dziecku, jeśli okaże się, że ma z czymś problem, że ma trudność z turlaniem się, czołganiem lub raczkowaniem, później ze wstawaniem lub chodzeniem.
Potencjał ruchowy wykształcony w pierwszych latach życia jest nie do przecenienia w wieku młodzieńczym i dorosłym. Dzięki pogłębionej obserwacji ikomunikacji rodzic na tyle zna swoje dziecko, że towarzyszy mu większy spokój w oczekiwaniu na kolejne etapy rozwoju.

Data: 3,4,5.04.2013 r.

Miejsce:  BEBE na ul. Waszyngtona 30 U2
12.00 – 13.00 grupa od 1 do 4 miesiąca życia
13.15 – 14.15 grupa od 5 do 8 miesiąca życia
14.30 – 15.30 grupa od 9 do 12 miesiąca życia

Zapisy: tel. 665 820 808 lub kamila.woloszyn@wp.pl

Wstęp: 90 zł za cykl 3 spotkań. 35 zł pojedyncze zajęcia.

Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo dla osób zainteresowanych całym cyklem.
Wpis na warsztaty po wpłaceniu zaliczki. O metodzie Feldenkraisa i Child’Space można przeczytać na stronie: www.studiometodyfeldenkraisa.pl

Możesz również polubić…