MAMA i dziecko Wydarzenia

27-28.04. – Rodzinny weekend w muzeum.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało wiele ciekawych propozycji na spędzenie czasu w gronie rodzinnym połączone z dawką kultury.  W dniach 27 – 28. 04.2013 r. będzie można zagrać z Muzealnym Detektywem, Hermesem, w grę wielkoformatową, wypożyczyć Kuferek Muzealnego Detektywa i zwiedzać z nim wystawy. To wszystko w Ratuszu Miejskim, a w Muzeum Wsi  odbędą się warsztaty z malowania pisanek metodą batiku lejkowego. Serdecznie polecamy.

ZAGRAJ Z HERMESEM – WIELKOFORMATOWA GRA PLANSZOWA

W Galerii Malarstwa Polskiego będzie można rozegrać wielkoformatową grę, która podsumuje wiedzę o malarstwie zdobytą podczas całego cyklu spotkań. Dzieci i rodzice będą mieli okazję zmierzyć się ze specjalnymi zagadkami, które przygotował Hermes – muzealny przewodnik.

Data i miejsce: 28 kwietnia 2013 r., godz. 12.00-14.00., Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10.

Dla: dzieci w wieku od 7 do 10 lat z opiekunami, ilość miejsc ograniczona do 15 osób w grupie.

Wstęp: bilet ulgowy w cenie 3 zł od dziecka, opiekunowie bezpłatnie.
Zapisy: tel. 85 740 77 41, 509 336 740.

 

KUFEREK MUZEALNEGO DETEKTYWA
Kuferek Muzealnego Detektywa to samoobsługowy kuferek z różnymi gadżetami, materiałami plastycznymi oraz instrukcjami do samodzielnej zabawy na wystawie stałej Galerii Malarstwa Polskiego. W Kuferku znajdują się m.in. ozdobna rama, zaszyfrowany list, lupa, bransoletka, puzzle i miniaturowy Ratusz. Do każdego z przedmiotów przyporządkowane zostaną zadania związane z poszczególnymi obrazami oraz pytania i ćwiczenia plastyczne prowokujące do twórczego myślenia i działania. Dzięki specjalnie przygotowanym zagadkom, zwykłe zwiedzanie zmieni się w fascynującą, detektywistyczną wyprawę.  Dzieci będą odgadywać czym jest sygnatura, ile martwych natur znajduje się na muzealnej Galerii czy też jakie elementy biżuterii mają na sobie portretowane postaci? Podpowiedzi będzie można odnaleźć właśnie w Kuferku . Zapraszamy do odkrywania tajemnic Galerii Malarstwa Polskiego wraz z Hermesem!

Data: wtorek – niedziela, w godz. 10:00 – 17:00.

Miejsce: Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Ratusz Miejski, ul. Rynek Kościuszki 10.

Wstęp: bilet normalny 6 zł, bilet ulgowy 3 zł, bilet rodzinny 12 zł (dorośli i dzieci, maksymalnie 5 osób).

Wypożyczenie kuferka jest bezpłatne. Jedynym warunkiem jest zakup biletu wstępu na wystawę oraz pozostawienie przez rodzica lub opiekuna w kasie Muzeum dowodu tożsamości.

 

RODZINNA NIEDZIELA W SKANSENIE – BIAŁOSTOCKIE MUZEUM WSI
Muzeum Wsi zaprasza na rodzinne warsztaty „Pisanki – batik lejkowy”.

Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi. Ich celem jest przybliżenie tradycji i zwyczajów grup religijnych i etnicznych zamieszkujących województwo podlaskie. Warsztaty zapoznają z metoda zdobienia pisanek metoda batiku lejkowego charakterystycznego szczególnie dla prawosławnych mieszkańców Podlasia. Technika ta polega ona na nakładaniu na skorupkę jajka wosku przy użyciu metalowego lejka (stuhawki) umożliwiającego wykonywanie szerokiej gamy geometryczno-roślinnych motywów wymagających niezwykłej sprawności i precyzji manualnej.

Spotkanie będzie trwało w godz. 12-14.  O godz. 14.00 organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko (prowiant własny).
Uczestnicy proszeni są również o przyniesienie własnych, wysuszonych wydmuszek lub gotowanych jaj.

Data: 28 kwietnia 2013 r., godz. 12.00.

Miejsce: ul. Nadawki 21 C, Wasilków

Wstęp: udział w warsztatach jest bezpłatny. Wszystkich uczestników obowiązuje jedynie zakup biletu wstępu na teren skansenu w cenie 2 zł.
Zapisy: tel. 85 74-36-082, kom. 509 336 816.liczba miejsc ograniczona.

 

Możesz również polubić…