Aktualności Kulinarnie Sztuka

4.01.2013r.- „Karnawałowy Cyrk Kultury – portret”

W najbliższy piątek odbędzie się pierwszy z cyklu styczniowych interdyscyplinarnych wydarzeń, które połączy wspólna idea portretu. Cykl rozpoczyna wystawa w Galerii Obuch, kolejno m.in. spotkania, koncert i spektakl. 

Jak pisze autor wystawy, Adam Obuchowicz, „Karnawałowy Cyrk Kultury – portret” w założeniach pierwotnych miała być klasycznym pokazem malarstwa, grafiki, animacji. I tak też jest, powstała jednak możliwość spotkania się z portretowanymi artystami, ich gośćmi, a następnie z zaproszonymi „gośćmi”, którzy mam nadzieję także zostaną sportretowani. I tak to rodzi się, ni z tego ni z owego, mały cykl wydarzeń, spotkań.

W Galerii Obuch (4-9.01) zobaczymy malarstwo, w rodzaju przeglądu portretów, które autor stworzył  w latach  1998-2012, a także animacje i karnawałową niespodziankę przygotowaną wspólnie z Białostockim Teatrem Lalek.

10 stycznia to tzw. moment przejściowy, kiedy to wieczór w kawiarni Fama o godz. 17.00 (BOK, ul. Legionowa 5) rozpocznie Wiesław Bołtryk i zespół Dojcze Gabana.

Od 11.01 Karnawałowy Cyrk Kultury przeniesie się do Galerii Slendzińskich. Zawisną tam najnowsze prace malarskie i fotografie, odbędzie się szereg spotkań, a podsumowanie całego „cyrkowego” przeglądu nastąpi podczas finisażu 25 stycznia.

Data: od 4 – 25 stycznia 2013r.

Miejsce: Galeria Obuch , Galeria im. Slendzinskich , Białostocki Ośrodek Kultury.

Informacje szczegółowe na stronie www.cyrkkultury.org

Możesz również polubić…