Aktualności Wydarzenia

6.01.2013 – Jarmark staroci i rękodzieła ludowego w Kiermusach.

Tradycyjnie, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w  „Dworku nad Łąkami” w Kiermusach koło Tykocina odbędzie się jarmark staroci. Jest to największa tego typu impreza w regionie, na którą ściągają turyści z różnych stron Polski. Jarmark odbywa się na Czarciej Polanie. Oprócz kolekcjonerów staroci i militariów swoje stoiska mają tu kowale, garncarze, ludowi rzeźbiarze czy hafciarki. Są też przysmaki kuchni wiejskiej, miody, sery, chleby a zwiedzającym przygrywają kapele ludowe.

Ponad 300 wystawców z całej Polski przybędzie do Kiermus na Jarmark Staroci. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę, 6 stycznia i jest największą tego typu imprezą w północno-wschodniej Polsce.
Kupić będzie można rękodzieło ludowe, regionalne przysmaki oraz przysłowiowe starocie, czyli bezcenne antyki. Jarmark w Kiermusach to również doskonała okazja do spotkania się z młodymi kiermusiańskimi żubrami, przebywania bliżej natury i doskonałe zwieńczenie pierwszego styczniowego weekendu.

Jarmark w Kiermusach to również doskonała okazja do spotkania się z młodymi kiermusiańskimi żubrami, przebywania bliżej natury i doskonałe spędzenie pierwszego styczniowego weekendu na ciekawej imprezie regionalnej.

Termin: 6.01.2013r., godz. 8.00-16.00.

Miejsce: Dworek nad Łąkami” w Kiermusach koło Tykocina.

Wstęp wolny.

Możesz również polubić…