Kulinarnie

6-9.06. – Festiwal literacki

Już za kilka dni rozpocznie się kolejna, po Tragach książki, gratka dla miłośników czytelnictwa. Od 6 czerwca odbywać się bowiem będą wydarzenia związane z Festiwalem literackim 2013.

Festiwal ma na celu promocję literatury i czytelnictwa w przestrzeni Białegostoku, poza miejscami typowymi dla życia literackiego a jego inicjatorami są Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki i Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów.

W ramach Festiwalu odbędą się spotkania z autorami: ks. Adam Boniecki, Wojciech Tochman, Marcin Wroński, Jakub Ćwiek, prof. Zbigniew Mikołejko, Magdalena Tulli, Marcin Świetlicki, Eliza Mórawska, Witold Szabłowski i Izabela Meyza, Ignacy Karpowicz.

Ponadto w programie znalazła się również akcja miejska aktorów Teatru Dramatycznego pod tajemnicza nazwą „TUczyTAMy”, kiermasz książek, warsztaty dramatopisarskie, warsztaty wycinania wierszy, dyskusje, projekcja filmu o Sokracie Janowiczu „Sokrat Janowicz – jak zostałem Białorusinem” w reż. Piotra Sadzińskiego (dzięki uprzejmości TV Biełsat), koncert zespołu ZEROVA gra Gombrowicza (wstęp wolny!), rowerowa wycieczka i wiele innych .

Szczegóły znajdziecie w poniższym programie.

Serdecznie polecamy!

 

Możesz również polubić…