Sztuka

6,7.04 Woody Alen na deskach Teatru Dramatycznego.

Już w ten weekend na dekach Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera niecodziennego spektaklu. Aktorzy zmierzą się z tekstem na podstawie filmu Woody’ego Allena „Seks nocy letniej”. 

„Seks nocy letniej” to komedia o miłości, namiętności i metafizyce. Inspirowana zarówno szekspirowskim „Snem nocy letniej”, jak i bergmanowskim „Uśmiechem nocy”. Akcja spektaklu toczy się w posiadłości domorosłego wynalazcy, Andrew, który na co dzień pracuje na giełdzie. Andrew przeżywa problemy w związku z ukochaną Adrian. Do tego gości u siebie przyjaciela, Maxwella i jego partnerkę, jurną pielęgniarkę Dulcy oraz kuzyna Leopolda z narzeczoną, Ariel. W miarę rozwoju akcji okazuje się, że wszyscy mają swoje tajemnice i seksualne potrzeby, które skłaniają do osobliwych roszad, ale też każdy z bohaterów uczy się czegoś o sobie, miłości i duszy.

W oryginale tytuł filmu brzmi: A Midsummer Night’s Sex Comedy a spektakl będzie kolejnym z serii granych w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych. Zagrają m.in. Monika Zaborska-Wróblewska (Adrian), Aleksandra Maj (Dulcy), Agnieszka Możejko-Szekowska (Ariel), Piotr Szekowski (Andrew), Bernard Bania (Maxwell), Sławomir Popławski (Leopold). O adaptację teatralną zadba Jurgen Fischer.

Data: 6 – 7.04.2013 r.

Miejsce: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Scena: Foyer

Wstęp: 33 zł

 

Możesz również polubić…