Aktualności Wydarzenia

9.11.2012r. Białystok Miasto Magiczne

Już dziś o godz. 16.00 w białostockim Ratuszu odbędzie się promocja albumu „BIAŁYSTOK – MIASTO MAGICZNE” autorstwa prof. Adama Czesława Dobrońskiego (tekst) oraz Bernarda Banaszuka (zdjęcia).

O wydawnictwie opowie autor tekstów prof. Adam Czesław Dobroński i autor fotografii Bernard Banaszuk.

Dla Bernarda Banaszuka latanie balonem jest jego sposobem na życie. Obserwuje świat z nieznanej nam perspektywy, z wysokości fotografując unikalny krajobraz Białegostoku i Podlasia. Rezultatami swojej pracy podzieli się na wystawie i w pięknie wydanym albumie fotograficznym.

Jak pisze wydawnictwo szybko przekształcający się Białystok potrzebował nowego albumu. Białostoczanie mogą na bieżąco obserwować zachodzące zmiany, trudniej natomiast przekazać obraz i komentarz w bardziej odległe strony kraju czy świata.  Album stanowi próbę pokazania prawdy o naszym mieście. Adam Czesław Dobroński przypomniał w nim najważniejsze wydarzenia z odległej przeszłości, dodał nieznane dotychczas fotografie z okresu wojny i okupacji. Trzeba pamiętać o przeszłości po to, by zrozumieć oraz docenić nowe oblicze miasta. Miasta młodzieży, uczniów i studentów. Miasta zgodnego współżycia osób kilku nacji i wyznań. Tradycyjnie gościnnego, zielonego, zachęcającego do spacerów i pogawędek.  Ponadto, z tego centrum województwa podlaskiego blisko do doliny Bugu, do Łomży z mazowiecką metryką, do Augustowa oraz Suwałk. Do puszcz i nad jeziora oraz do dolin rzek, do sanktuariów, wiosek z gniazdami bocianów, miast i miasteczek z oryginalną historią.

Na wystawę zaprasza Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Wstęp wolny!

Dla chętnych polecamy dodatkowo film promujący nasze miasto i województwo, równie magiczny jak wspomniany album!

Nie wiesz kiedy zaczyna się magia…

 

Możesz również polubić…