Aktualności Wydarzenia

II białostockie spotkanie Geek Girls Carrots – społeczności kobiet, które kochają nowe technologie

15 listopada o godz. 18.00 w Białymstoku odbędzie się II spotkanie dedykowane kobietom kochającym nowe technologie. Temat listopadowego spotkania to e-biznes i finansowanie startupów. A wszystko to ponownie zorganizują Girl Geek Carrots we współpracy m.in. z podlaskimi blogerkami.

Geek Girls Carrots – o co chodzi?

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet zafascynowanych nowymi technologiami. Tworzą ją głównie programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od: użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!

W tym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o to, aby dziewczyny, kobiety – niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia – mogły spotkać się, opowiedzieć o tym co robią, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. Misją GGC jest tworzenie i propagowanie wzorca kobiety przedsiębiorczej, nowoczesnej, która nie boi się wejść w branżę zdominowaną przez mężczyzn.

Idea Geek Girls Carrots, zainicjowana przez Kamilę Sidor w Warszawie w 2011 r., zainspirowała dziewczyny w całej Polsce. Obecnie comiesięczne spotkania odbywają się także we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Białymstoku, a w planach są już kolejne miasta.

Agenda:

18:00 Powitanie – Kasia Stempniak, koordynatorka GGC Białystok i Paweł Makowiecki, Współpracownia.
18:20 dr Jolanta Koszelew: „Inteligencja sztuczna ale prawdziwy e-biznes”
18:50 Emilia M. Ostapowicz: „Projekt Startup, czyli inwestor potrzebny od zaraz”
19:20 Networking
20:30 Afterparty w kawiarni GramOffOn przy ul. Malmeda 17

Prelegentki:

Jolanta Koszelew – ma doktorat z informatyki i magistra matematyki. Od ponad 20 lat jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Białostockiej. W kręgu jej zainteresowań naukowych są algorytmy sztucznej inteligencji oraz ich zastosowania w systemach typu e-tourism. Od ponad roku pełni funkcję dyrektora nowo powstałego Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, który wspiera rozwój startupów technologicznych.

Emilia M. Ostapowicz – studiowała Informatykę oraz Ekonomię na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie w Oldenburgu w Niemczech. Od 3 lat zawodowo zajmuje się obszarem analizy i prognozowania finansowego; sporządza projekty do UE, przygotowuje modele finansowe dla startupów i prowadzi blog STARTUP w liczbach.

Co jeszcze?

Na wszystkie uczestniczki czekają prezenty: kody promocyjne do oprogramowania miniCRM – aplikacji online wspierającej zarządzanie relacjami z klientami, stworzonej na potrzeby małych i średnich firm oraz freelancerów.

Będą też (tradycyjnie!) marchewkowe przysmaki przygotowane przez Nieformalną Grupę Białostockich Blogerek Kulinarnych „Kulinarki”.

Data: 15 listopada (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Współpracownia, ul. Sienkiewicza 9 (dawny Kopiluwak)

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na www.bialystokggc2.evenea.pl

Możesz również polubić…