MAMA i dziecko Na topie Wydarzenia

Akcji Lato 2013

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w letnich wydarzeniach organizowanych przez Białostocki Ośrodek Kultury w ramach Akcji Lato 2013!

Akcja jest skierowana do najmłodszych, którzy spędzają wakacje w mieście. W programie m.in. projekcje filmów, spektakle, wakacyjne karaoke, dyskoteka.

Wszystkie imprezy rozpoczynają się o godz. 10.00

Wstęp: 5 zł. – na filmy / kasa Forum, ul. Legionowa 5, 85 746 13 20.

Plan wydarzeń:

2 lipca godz. 10.00 film Podróże Guliwera / 85 min – kino Forum
  Uwspółcześniona ekranizacja słynnej powieści Jonathana Swifta. Lemuel Gulliver, autor przewodników turystycznych, wyrusza w podróży żsłubowej na Bermudy, a trafia do krainy Liliputów, zamieszkałej przez miniaturowych mieszkańców, którym pomaga w wojnie z wojowniczymi sąsiadami.
 4 lipca godz. 10.00 film Nasza niania jest agentem / 94 min. – kino Forum
  Opowiedziana z wielkim rozmachem, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia sensacyjna nie tylko dla najmłodszych. Szalony Jackie Chan, który pilnuje dzieci sąsiadki plus partnerujący mu Billy Ray Cyrus, ojciec uwielbianej Hanny Montany, to gwarancja doskonałej rozrywki dla całej rodziny.
 9 lipca godz. 10.00 film Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu / kino Forum
   Łucja, Edmund oraz ich nieznośny kuzyn Eustachy za pomocą magicznego obrazu przenoszą się na pokład „Wędrowca do Świtu”, gdzie ponownie spotykają młodego księcia Narnii – Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół ojca, baronów narnijskich, który uzurpator na tronie Narnii, Miraz, wysłał na morze.
 10 lipca godz. 10.00 Spektakl „Złota rybka” Teatr Narwal – kino Forum
 11 lipca godz. 10.00 film Mniam! / 91 min – kino Forum
   Smakowite opowieści żółwicy Magdy, zachwalającej specjały kuchni „nadwodnego” świata, sprawiły, że dwa rekiny – Szczena i mały Olo – poczuły smaka na kurczaka. Płetwiaści koneserzy drobiu rozpoczynają łowy na lądzie i sieją postrach w nadmorskich kurnikach, korzystając z rybokopa – machiny kroczącej skonstruowanej przez łebskiego głowonoga Doktora Mackensteina. Jednak pierzaści kandydaci na prowiant nie pozostają dłużni i przygotowują płetwiastym kilka jajcarskich niespodzianek. Bo nie ma nic gorszego, niż wkurzona kura! Kiedy wielokrotna miss kurnika Kokosza Nell znajdzie się w zasięgu paszczy żarłocznego Szczeny, do kontrataku ruszą zaprawieni w walkach kogutów mistrzowie kurate Kurczak Norris, Kurambo i Kukurychu. Bo kurczaki nie płaczą!
 12 lipca godz. 10.00 Spektakl „Wieloplotka” i zabawy integracyjne – Fama
  Przedstawienie „Wieloplotka” Grupy Teatralnej MiniAmulet Z WOAKu, reżyseria Małgorzata Sienkiewicz.Wystepują: Iga Stępień, Tymon Stępień, Olga Wajsiel, Błażej Wajsiel, Amelia Burak, Gabriela Burak, Gabriela Puchalska, Agnieszka Kozioł, Zuzanna Grzęda, Lidia Łozowik, Martyna Birycka, Martyna Stankiewicz, Natalia Białobrzeska, Kinga Chociej. Spektakl oparty na wierszach o plotkowaniu. W tym roku przedstawienie otrzymało nominację na XXIV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2013 w Płocku.
 16 lipca godz. 10.00 film Delfin Plum / 86min – kino Forum
   Morza i oceany nie znają dzielniejszego pływaka od Pluma. Najsympatyczniejszy delfin świata wyrusza razem z przyjaciółmi na poszukiwanie legendarnej wielkiej fali. W trakcie pełnej przygód podmorskiej wyprawy nieustraszony Plum rzuci wyzwanie pewnemu złośliwemu rekinowi i udowodni wszystkim szczurom lądowym, że… nie ma jak życie w wielkim błękicie, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w wodzie!
 17 lipca godz. 10.00 Spektakl muzyczny Śpiewająca akademia kino Forum
 18 lipca godz. 10.00 film Goryl Śnieżek w Barcelonie / 89 min – kino Forum
   Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany przez swoich ziomków, dzielny biały gorylek postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda sprytnej małpki oraz towarzyszącego jej przyjaciela – wesołej czerwonej pandy. Ścigani przez kłusowników, wywołają w metropolii prawdziwe białe szaleństwo!
 19 lipca godz. 10.00 Wakacyjne karaoke kino Forum
 
 23 lipca godz. 10.00 film Mysi agenci / 90 min – kino Forum
   Stefan Malutki staje się celem perfidnej intrygi rekina show-biznesu, który zamierza uwięzić mówiącego gryzonia i uczynić zeń gwiazdę telewizji. Na szczęście Stefan może liczyć na pomoc nowej przyjaciółki – odważnej mysiej mistrzyni salsy.
 24 lipca godz. 10.00 Spektakl Czarne i Białe – Teatr pod Orzełkiem – kino Forum
   Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.
 25 lipca godz. 10.00 film Pan Popper i jego pingwiny / 95 min – kino Forum
   Mały Tommy Popper wychowywał się na Brooklynie i kiedy tylko mógł rozmawiał z tatą-podróżnikiem. Dorosły pan Popper to majętny agent nieruchomości mieszkający na Manhattanie. Rozwiódł się z Amandą, z którą ma dwójkę dzieci i żyje w luksusowym apartamencie na Park Avenue. Jego życie się zmienia, kiedy kurier dostarcza dziwną paczkę z Antarktyki…
 26 lipca godz. 10.00 Dyskoteka – Fama

Grupy powyżej 10 osób prosimy o kontakt 85 746 13 22 lub elzbietapuczynska@bok.bialystok.pl

  Za: BOK Białystok.

Możesz również polubić…