Foto/relacje

„Bo sukces też ma twarz kobiety”?

W ostatnią sobotę, 22 marca, w Pałacu Branickich odbyła się kolejna edycja spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji Przedsiębiorczej Kobiety. Tegoroczna miała na celu udowodnienie tezy, że sukces ma twarz kobiety… kobiety, która chce się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

fot. Monika Woroniecka

Przedsiębiorcza Kobieta” to cykliczny, ogólnopolski projekt promujący przedsiębiorczość i wspierający aktywność młodych kobiet. Cykl spotkań jest adresowany zarówno do pań, które już realizują się zawodowo, jak i do tych, które dopiero planują pierwsze kroki na drodze do kariery.

Białostockie spotkanie “Przedsiębiorczej Kobiety” („PK”), zorganizowane przez Podlaskie Studenckie Forum Business Centre Club, przyciągnęło duże zainteresowanie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zaproszeni prelegenci posłużyli za dobre przykłady historii sukcesu i z pewnością stały się inspiracją do rozwoju dla wielu przybyłych uczestników spotkania.

Koordynatorka Białostockiej „PK”, Patrycja Godlewska,  podkreślała, że ich celem jest również przełamywanie wewnętrznych barier kobiet przed realizowaniem się w zawodach powszechnie uważanych za mało kobiece.

Oryginalne połączenie historii sukcesu z oprawą muzyczną, przedstawił Rafał Supiński, który na stałe współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską. Artysta swoje wystąpienia uświetnił piosenkami ze spektakli, w których grał a trzeba przyznać, że ma na swoim koncie udział w tak znakomitych spektaklach jak „Korczak” czy „Upiór w Operze”.

Z kolei, Anna Kloza, pasjonatka kultury izraelskiej, od lat prowadząca liczne projekty w kraju i za granicą,  podczas swojej prelekcji podkreślała, jak ważna w życiu jest pasja, którą często poznajemy przez przypadek, a która potem przeradza się w naszą życiową „misję”. Jak podkreślała, kiedy idziemy za czymś z pasją, wówczas mamy większą chęć działania, energię a to pozwala nam się realizować, dla samych siebie.

O tym, że „w kobietach drzemie moc i energia” przekonywała także Elżbieta Jachlewska, wiceprzewodnicząca Partii Kobiet, prezeska stowarzyszenia „WAGA”,  kobieta aktywna politycznie i społecznie. Apelowała aby panie odrzuciły strach i poszły za głosem serca, otworzyły się na świat i realizowały swoje marzenia.

Gościem wydarzenia była także Katarzyna Stempniak, koordynatorka białostockich spotkań Geek Girls Carrots,n a co dzień pracująca jako PR Manager w agencji interaktywnej Infinity Group. Jak podkreślała, kobiety powinny bardziej angażować się w branżę informatyczną, bo ta oferuje wiele miejsc pracy, niezależnie od kryzysu na rynku.

Na uczestników gali czekały prezenty ufundowane przez  partnerów projektu. .

Kobiecy Białystok patronował wydarzeniu.

Możesz również polubić…