Wydarzenia

RAZEM na Centrum Sedna – kolejne spotkanie w poszukiwaniu inspiracji

Umysł każdego z nas posiada specyficzną cechę – tworzy negatywne scenariusze. Zjawisko to powoduje naturalny opór organizmu przed realizacją właśnie takiego planu. Jednym z narzędzi radzenia sobie z oporem, a co za tym idzie budowaniem pewności siebie, jest akceptacja scenariusza stworzonego przez naszą świadomość. To tylko jeden ze sposobów wykorzystania tematu Akceptacji, drugiego w strukturze RAZEM- autorskiego programu rozwoju osobistego, stworzonego przez doświadczonego trenera i przedsiębiorcę – Lechosława Chaleckiego.
– W skrócie – RAZEM to pięć tematów z zakresu rozwoju osobistego, których zrealizowanie pozwala na przejęcie sprawczości nad własnym życiem – wyjaśnia Lechosław Chalecki, twórca Centrum Sedna, a zarazem właściciel Szkoły Inspiracji.

Pierwszym tematem, omawinym w trakcie ostatniego spotkania była Rezygnacja z nieużytecznych sposobów myślenia. Lechosław Chalecki przypomina, że tak jak rezygnacja z niepotrzebnych rzeczy w szafie jest potrzebna aby zrobić miejsce na nowe, tak oczyszczenie umysłu uwalnia energię na generowanie nowych pomysłów i scenariuszy.

Drugim tematem jest Akceptacja przeróżnych zagadnień, z których zrezygnować tak zwyczajnie nie można. Kolejnym są Zasoby, których często nie jesteśmy świadomi, a uświadomienie ich jest niezbędne do tego, aby móc je wykorzystać w dążeniu do celów. Czwarty temat to Efektywność czyli „Umiejętność robienia rzeczy właściwych we właściwy sposób i we właściwym czasie”. Całość zostanie „zamknięta” problematyką Motywacji, a konkretnie strategii motywacyjnych jakie budujemy w swoich umysłach.

W środę, 2 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Centrum Sedna. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Początek o godzinie 18.00. Wcześniej należy się jednak zarejestrować na centrumsedna.pl.

Cykliczne spotkania organizowane w ramach Centrum, cieszą się systematycznie coraz większym zainteresowaniem. W ostatnim, wzięło udział 200 słuchaczy zainteresowanych rozwojem osobistym. Wśród nich są m.in. studenci, przedsiębiorcy, tzw. „wolni strzelcy”, dziennikarze, specjaliści.

Centrum Sedna to cykl, który trwa dokładnie 9 miesięcy. Pierwsze spotkanie odbyło się jesienią ubiegłego roku. Uczestniczyło w nim 15 osób. Spotkania odbywają się co 21 dni. To, zdaniem Chaleckiego, czas potrzebny do wytworzenia się określonego nawyku. W ten sposób uczestnicy mają szansę zamienić zdobytą wiedzę właśnie na nawyk i działanie.

Warunkiem udziału w Centrum Sedna jest wsparcie dla Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, prowadzonego przez Fundację Pomóż Im. Drzwi Centrum otwierają się dla tych, którzy wrzucą do fundacyjnej puszki minimum 10 złotych. W ten sposób udało się już zebrać ponad 9 tysięcy złotych. CS jest projektem non-profitowym.

Możesz również polubić…