Patronaty Wydarzenia

Spędź Dzień Kobiet z DZIEW/CZYNAMI.

Już za tydzień kolejna edycja akcji DZIEW/CZYNY: 8 MARCA. Jest to oddolna inicjatywa promująca równość i różnorodność kobiet i mężczyzn. W szczególny odwoływać się będzie w tym roku do postaci Zofii Nałkowskiej, której postać i po poglądy stały się  inspiracją do tworzenia tegorocznych DZIEW/CZYNÓW .

Zapraszamy białostoczan i białostoczanki, młodsze i starsze, z rodzinami, sąsiadkami, przyjaciółkami, czy czworonogami, do spędzenia 8 marca, Dnia Kobiet, z DZIEW/CZYNAMI.

Akcja rozpocznie się z samego rana wegańskimi warsztatami kulinarnymi „Smaki Nałkowskiej i jarska kuchnia dwudziestolecia”. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów nauczą się przygotowywać potrawy, które jadano na śniadanie w dwudziestoleciu międzywojennym, ale w wersji wegańskiej. W planach między innymi nóżki wieprzowe, jajecznica z grzybkami czy galaretki – wszystko w wersji wegańskiej. Wszystkich potraw będzie można spróbować podczas „Śniadania z Nałkowską”. Będzie to otwarte spotkanie, na którym będzie można porozmawiać o kulturze jedzenia, poznać czasy Nałkowskiej czy zagrać w tematyczne gry.

Po śniadaniu organizatorzy zapraszają na „Dziew/czyńskie projekcje” – prezentację filmów dotyczących antydyskryminacji, aktywności kobiet czy zrównoważonego rozwoju. Miejsce spotkania jest niespodzianką – zostanie podane na kilka dni przed imprezą na stronie http://projektdziewczyny.wordpress.com.

Na zakończenie odbędzie się integracyjna impreza PARTY NAŁ!kowska w klubie Zmiana Klimatu. Wystąpią podczas niej białostockie dj’ki, a przed nimi w ramach slamu muzycznego zagrają amatorzy i amatorki muzyki elektronicznej.

Przez cały dzień będzie dostępna „Broszura Dziew/czyńska”.

Przypominamy również o trwających zapisach na warsztaty kulinarne i slam muzyczny. Zgłaszać się można na maila: dziewczynska.poczta@gmail.com.

Pełen PROGRAM DZIEW/CZYN-ów znajdziecie tutaj  ::>>

O akcji DZIEW/CZYNY:

DZIEW/CZYNY  powstały trzy lata temu jako wydarzenie z okazji Dnia Kobiet. To oddolna inicjatywa, która angażuje różnorodne środowiska kobiet i mężczyzn mieszkających i działających w Białymstoku. Przedsięwzięcie propaguje współpracę białostoczanek w ramach kolektywnych działań o charakterze kulturalnym i społecznym oraz koncentruje się na rozpowszechnianiu idei równego traktowania kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. Więcej informacji na stronie http://projektdziewczyny.wordpress.com.

Możesz również polubić…