Aktualności MAMA i dziecko Wydarzenia

Ferie z klockami LEGO.

Centrum im. L. Zamenhoffa zaprasza dzieci i młodzież w dniach 21 stycznia – 03 luty 2013, codziennie w godz. 10.00 – 17.00, na warsztaty „LEGO dla każdego”!

Z myślą o tych, którzy ponad wszystko cenią własna wyobraźnię i kreatywność, przygotowano stanowiska do zabawy indywidualnej lub grupowej, gdzie będzie można puścić wodze fantazji w konstruowaniu najbardziej niezwykłych budowli, postaci, znaków, przedmiotów – wszystkiego, na co podpowie wyobraźnia!

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla uczestników indywidualnych i grup zorganizowanych (po wcześniejszej rezerwacji terminu i godziny)!

 

W trakcie zajęć uczestnicy będą tworzyć z kloców herby i logotypy Białegostoku i województwa a zajęcia odbywać się będą pod opieką instruktora. Inspiracją do kreatywnej zabawy będzie logo województwa podlaskiego. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w zmaganiu z podlaskim żubrem. A jest to zadanie nie lada jakie – król puszczy składa się z blisko 300 kolorowych kwadratów.

Data: 21 01.- 03.02. 2013, codziennie w godz. 10.00 – 17.00.

Miejsce: Centrum Im. ludwika Zamenhoffa, ul. Warszawska, Białystok

Wstęp: 10 zł/od osoby
Wiek uczestników: 6-16 lat

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367

Zajęcia dla grup zorganizowanych – min. 10 osób.

Proponowane tematy zajęć (należy wybrać jeden przy dokonywaniu rezerwacji grupy):
Podlaskie herby
Uczestnicy warsztatów otrzymają wydruki podlaskich herbów ułożone z LEGO. Czy będą potrafili przyporządkować je do odpowiedniego miasta? Co znaczą poszczególne elementy herbu? Zadaniem uczestników będzie ułożenie na czas wylosowanego herbu (praca w grupach).
Projektanci
Czym jest logo? Jak się je projektuje? Jakie jest logo Podlasia? W trakcie warsztatów uczestnicy projektują logo Podlasia.
Skojarzenia 
Z czym uczestnikom warsztatów kojarzy się Podlasie? Z żubrem? Pałacem Branickich? Uczestnicy wykonują z klocków LEGO dany przedmiot, bądź symbol i uzasadniają swój wybór.
Fantastyczne budowle
Jakie budowle mogą zostać wybudowane w Białymstoku w przyszłości? Uczestnicy budują swoje futurystyczne propozycje.

Źródło: Centrum im. L. Zamenhoffa.

Możesz również polubić…