Wydarzenia

Taniec dla kobiet w pełnię księżyca.

Shakti tańczy – Shiva tworzy światy. Starożytna mądrość nieskończonego aktualna i dzisiaj. Pełnia księżyca od starożytności uznawana była jako najbardziej magiczny okres. W te dni wpływ Księżyca osiąga swoje apogeum i dlatego w pełnię księżyca dokonują się te obrzędy, które mają za zadanie coś zmienić lub pomnożyć. Wszystkie magiczne działania i zaklęcia w tę noc mają bardzo potężną Siłę.

W pełnię księżyca wszystkie panie mają okazję zatańczyć żeński taniec w kręgu, wykorzystując rzeczywiste, potężne znaczenie kręgu i odwiecznie żeńskie, charakterystyczne dla żeńskiego ciała ruchy: ósemki, kręgi, spirale, płynne przeciekające jedno w drugie.Wszytko odbędzie się 16 marca o 16:30 w Anja Centrum Rozwoju w Białymstoku.

Jak mówi właścicielka Anja Centrum:  Będziemy tańczyć z naszym żeńskim sednem, z macicą. To sakralne miejsce w ciele kobiety. W czasie tańca kobieta łączy się z macicą, czuje ją, otwiera, uświadamia ją sobie i oddycha nią. Dla kobiet to bardzo ważne. To możliwość połączenia się z Ziemią, uświadomienia sobie jej siły, potoku naturalnej, ziemskiej, odbudowującej energii.

Łącząc się w tańcu z ciałem, zagłębiamy się do wnętrza siebie – to medytacyjny proces. Ten taniec pomaga otworzyć swoją potencjalność i seksualną energię, zobaczyć siebie prawdziwą kobietą. By być zobaczoną – kobieta musi otworzyć się, zdjąć swoje emocjonalne i psychologiczne obrony, z których zwykle korzysta w społeczeństwie. W jakimś stopniu, trzeba stać się bardziej wrażliwą, kobiecą. To ma przyciągać mężczyzn, rodzić w nich życzenie aby zbliżyć się, dotknąć.

W czasie tańca odbywa się intensywna praca z ciałem. Przede wszystkim – to miękkie oddziaływanie na stawy, które zostają uzdrawiane. A to bardzo ważne dla kobiet, szczególnie z wiekiem. Regularna praktyka pomaga podtrzymywać stawy w dobrym stanie, poprawić ich pracę, odbudować tkanki. Z drugiej strony, ponieważ te ruchy, które robimy, są bardzo naturalne właśnie dla żeńskiego ciała, one jakby budują figurę kobiety: cienka talia, biodra, pierś – wszystko zdobywa nową, bardziej doskonałą formę, rozwija giętkość i plastykę. Kręgosłup – podstawa ciała – staje się bardzo giętki.

Przez miękkie fizyczne i energetyczne oddziaływanie na hormonalne centra (jajniki, tarczycę i inne gruczoły) hormonalny system stopniowo dochodzi do równowagi – co oznacza też równowagę cyklu menstruacyjnego. Wyrównuje się także wytwarzanie płynów,
specyficznych mikroelementów, które sprzyjają utrzymaniu młodości.

Stałe zajęcia daną praktyką pomagają:

  • Włączyć proces samoregulacji i uzdrowienia organizmu
  • Poszerzyć możliwości ciała, powiększyć plastyczność, giętkość i tym samym zrobić giętkim swój rozum
  • Zwolnić ciało od fizycznych zacisków, bloków i tym samym od psychologicznych urazów
  • Napełnić się energią i żyć lekko i bez napięcia, w zdrowiu i spontanicznej radości
  • Otworzyć sakralne sedno kobiety

Uczestniczki proszone są o zabranie ze sobą długich spódnic, top-ów i ukochanych ozdób.

Data: 16.03.2014 r., godz. 16.30.

Wstęp: 30 zł

Zapisy: Anna Nell tel. 608 320 641 ajnacentrum@gmail.com

Możesz również polubić…