Moda Na topie Polecamy Porady

Jakie dodatki przydadzą ci się w karnawale?

Karnawał to okres wielu zabaw, balów i dyskotek, gdzie królują różne gadżety karnawałowe. Czas jego trwania rozpoczyna się od Święta Trzech Króli a zakończenie przypada tuż przed Wielką Środą, od której zaczyna się Wielki Post. Wielu historyków snuje domysły jakoby karnawał został wymyślony po to aby obrazować ludzkie przywary.  Miał być czasem szaleństwa i rozpusty, który stał w kontrze do okresu wstrzemięźliwości w czasie Wielkiego Postu, kiedy chrześcijanie oddają się pokucie. Bez względu na początki tego świata, to świetna okazja do zabawy i przebieranek. Na karnawałowych imprezach można bez obaw eksperymentować z makijażem i ubierać różne, czasem dziwne gadżety karnawałowe. Jeśli marzysz o przebraniu się za ulubioną postać z bajki, filmu lub ustylizowaniu się na lata 50. lub 60. nie znajdziesz lepszego czasu. Oto kilka pomysłowych akcesoriów, które sprawią że wtopienie się w tłum podczas karnawałowej imprezy będzie bardzo proste.

Maski karnawałowe

Co najbardziej kojarzy się z eleganckimi balami karnawałowymi? Maski weneckie.  Te gadżety karnawałowe wywodzą się z dawnych włoskich maskarad, w których ludzie pozbywali się swojej tożsamości, na rzecz anonimowości i tajemniczej aury. W trakcie karnawału zarówno na ulicach jak i przyjęciach wszyscy nosili maski, które zacierały różnice między klasami społecznymi i wyznaniami, sprawiając że wszyscy ludzie przez chwilę stawali się sobie równi. Maski mogły zakrywać całą twarz lub przysłaniać tylko oczy i nos. We współczesnych czasach nadal kultywuje się ten zwyczaj, a tego rodzaju gadżety karnawałowe przybierają najróżniejsze kształty. Mogą być bogato zdobionymi przepaskami z piórami lub upodabniać właściciela do jakiejś postaci np. błazna lub lekarza. Po za tym maski mogą być też elementem całego przebrania.

Peruki karnawałowe

Karnawał to wspaniały czas na wypróbowanie nowej fryzury. Peruki to jeden z najpopularniejszych gadżetów karnawałowych, dzięki któremu cała postać wyróżnia się z tłumu. Można postawić na włosy kolorowe, bujne i gęste fryzury lub uczesanie ulubionej bohaterki z książki lub filmu. Osoby, które uczestniczą w imprezach poświęconych określonej dekadzie, podkreślą swoje przebranie, zakładając peruki ustylizowane np. na lata 70. lub 80.

Korony, okulary, rękawiczki i szale boa

Ten rodzaj gadżetów karnawałowych to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą się przebierać, ale nadal pragną poczuć atmosferę karnawału. Diadem lub korona to doskonałe uzupełnienie karnawałowej sukienki. Można postawić także na lata 20. i sięgnąć po długie stylowe rękawiczki i charakterystyczny szal boa. Mniej formalne stylizacje doskonale uzupełnią okulary w różnych, fantazyjnych kształtach i kolorach. Dzięki karnawałowi, można poeksperymentować z ubraniami i dodatkami, dlatego warto wykorzystać ten czas i na chwilę przemienić się w kogoś innego.

Możesz również polubić…