Rozwój

„Każde małżeństwo jest do uratowania”. Warsztaty z katolicką wspólnotą Sychar.

Zapraszamy 21 i 22 marca do udziału w bezpłatnych warsztatach skierowanych do małżeństw przechodzących kryzys. Czy kryzys musi oznaczać koniec związku? Niekoniecznie. I o tym właśnie przekonywać będą organizatorzy warsztatów Wspólnoty Sychar pt. „Każde małżeństwo jest do uratowania”. Mówiąc o kryzysie małżeńskim warto zacząć od samego słowa kryzys. Pochodzi ono z greki i oznacza nie katastrofę, jak zwykliśmy dziś to słowo rozumieć, ale wybór, decydowanie, zmaganie się, walkę, działanie pod presją czasu.
Gdy kryzys dotyka pary małżonków jest sygnałem, że między nimi dzieje się coś nie tak. Nie spada jednak na nich nagle, jest procesem, ciągiem zdarzeń, emocji, spraw, które zachodzą przez dłuższy czas, czasem zupełnie niezauważone. Sygnały, że kryzys pojawił się w związku długo są więc bagatelizowane, odsuwane, a sam problem – nie jest dopuszczany do świadomości.
Czy kryzys musi oznaczać koniec związku? Niekoniecznie. I o tym właśnie przekonywać będą organizatorzy warsztatów Wspólnoty Sychar pt. „Każde małżeństwo jest do uratowania”

Warsztaty kierowane są do małżonków chcących rozwijać swoje relacje, przeżywających trudności w związku oraz tych w separacji lub po rozwodzie. Poprowadzą je Mirka i Jarek Pakur, małżeństwo z 26 letnim stażem, rodzice czterech dorosłych córek. Po trudnym doświadczeniu rozwodu i ponad 7 letniej rozłące od dwóch lat odbudowują swoje małżeństwo. Małżonkowie są liderami Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w Gdańsku, pracują z małżonkami będącymi w kryzysie. Dzielą się doświadczeniem wychodzenia z kryzysu, pracy w programie 12- kroków dla chrześcijan „Wreszcie żyć”. Prowadzą spotkania, wykłady i konferencje w Polsce i za granicą. Ich historia jest dowodem na to, że każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania.

Program warsztatów:

Piątek,  17.00 – 18.30
Małżeństwo kontrakt czy przymierze?
Małżeństwo decyzja na całe życie.
Ćwiczenie –„dawać i brać”

18.45 – 20.00
Małżeństwo – czy to takie trudne?
Albo rozwój albo kryzys.
Ćwiczenie – podsumowanie

Sobota, 10.00 – 11.00
Etapy wzrostu miłości małżeńskiej – kryzys jako szansa
Ćwiczenie – „wybaczenie”

11.15 – 12.15
Jak odbudować małżeństwo ?
Ćwiczenie – podsumowanie
Przerwa obiadowa

13.30 – 15.00
Małżonkowie nie są źli, są tylko różni
Miłość i szacunek
Ćwiczenie

15.15 – 16.00
W sytuacjach najtrudniejszych – dlaczego separacja a nie rozwód ? Skąd brać nadzieję?
Pytania i odpowiedzi

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR powstała w 2003 roku u księży pallotynów w Warszawie. Założyli ją małżonkowie, których małżeństwa, patrząc po ludzku, rozpadły się, a mimo to oni sami postanowili wytrwać w wierności, przysiędze małżeńskiej złożonej przed Bogiem na dobre i na złe. W Kościele katolickim, w którym zawierali swój sakrament małżeństwa, szukają wsparcia i pomocy. Pragną bowiem, mimo rozłąki czy opuszczenia, trwać w swoich małżeństwach. Te pragnienia stały się zaczynem do powstania Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

 

Data: piątek 21 marca 2014 r. w godzinach 17.00 – 20.00 i w sobotę 22 marca 2014 r. w godzinach 10.00 – 16.00

Miejsce: budynek CKU przy ul. Sokólskiej 1, w sali nr 115.

Zapisy: rezerwacja miejsca poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.
W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat
w budynku CKU przy ul. Sokólskiej 1.

Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

Udział jest bezpłatny.

Możesz również polubić…