Rozwój

Międzynarodowy Tydzień Douli w Białymstoku

W dniach 22-28 marca 2014 roku doule na całym świecie z okazji swego święta przygotowują specjalne warsztaty, pokazy czy konsultacje dla kobiet w okresie okołoporodowym. W tym roku po raz pierwszy także w Białymstoku.

Kim jest doula? To wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Dwie białostockie doule – Emilia Jaworska i Anna Sawoń zorganizowały po raz pierwszy w naszym mieście obchody tego święta. Od 22 do 28 marca w ramach Tygodnia douli odbędą się warsztaty i spotkania dla kobiet w ciąży i okresie okołoporodowym.

Harmonogram wydarzeń:

  • 22-23 marca 2014 roku – Warsztat Birth Into Being, Centrum Rozwoju AJNA Białystok, ul. Waryńskiego 4 lok. 7
  • 24 marca 2014 roku godz. 17.00 – Konsultacje z doulą, Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Skłodowskiej 8/1
  • 25 marca 2014 roku godz. 17.00 – Warsztat „Czwarty trymestr”, Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Skłodowskiej 8/1
  • 26 marca 2014 roku godz. 17.00 – Warsztat „Porodowe spa”, Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Skłodowskiej 8/1
  • 27 marca 2014 roku godz. 17.00 – Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy”, Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, Green Room
  • 28 marca 2014 roku godz. 17.00 – Krąg Opowieści Porodowych, Centrum Rozwoju AJNA, ul. Lipowej 47/1 lok. 6.

Warsztat Birth Into Being
Sposób, w jaki przychodzimy na świat i cały okres okołoporodowy istotnie wpływa na wszystkie sfery naszego życia i jakość jego doświadczania. Warsztat Birth Into Being pomaga uzdrowić traumę narodzeniową, dostrzec i przetransformować ograniczające przekonania, które oprócz podświadomości, zapisane są również w ciele.

Konsultacje z doulą
Doula to wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Porozmawiaj z nią, może Cię zaskoczyć.
Spotkanie otwarte i bezpłatne.

Warsztat „Czwarty trymestr”
Przez pierwsze trzy miesiące po porodzie maleństwo potrzebuje kontynuacji warunków, które panowały w łonie, aby powoli oswoić się z ogromem nowych bodźców.
Trochę teorii i dużo praktycznych rad i trików jak przetrwać czwarty trymestr z szacunkiem dla siebie i dziecka.

Warsztat „Porodowe spa”
„Poród to eksplozja kobiecości” Jeanette Kalyta.
W trakcie warsztatu postaramy się odkryć mało znane oblicze porodu.
Poćwiczymy pozycje, porozmawiamy o zmysłach, hormonach, tworzeniu przyjaznej przestrzeni, masażach i innych przyjemnościach, a wszystko to w kontekście porodu.

Pokaz filmu „Narodziny jakie znamy”
Obraz ukazuje 11 porodów w zgodzie z naturą, w pełni swojej mocy, pięknie i z godnością, w tym porody domowe oraz w wodzie.
Skierowany do przyszłych rodziców, położnych i lekarzy, oraz wszystkich, którzy pragną dokonać prawdziwie świadomych wyborów dotyczących narodzin. To początek procesu uzdrawiania także dla tych, których własny poród lub poród ich dzieci nie przebiegł w łagodny sposób.

Krąg Opowieści Porodowych
Krąg Opowieści Porodowych to ogólnopolska inicjatywa wieńcząca Międzynarodowy Tydzień Douli, by w jednym czasie, jednego dnia, w różnych miejscach w Polsce kobiety usiadły w kręgu, by pozytywnie mówić o porodzie.

Wszystkie wydarzenia, oprócz warsztwtów Birth into Being, są bezpłatne i otwarte dla kobiet.

Zapisy poprzez mail kontakt@doulabialystok.pl i kontakt@pieknyporod.pl

 

 

 

 

Możesz również polubić…