Aktualności MAMA i dziecko Patronaty

Patronujemy akcji Miejsce dla Mam

Kobiecy Białystok objął patronatem akcję Miejsce dla Mam. Od dziś będziemy na bieżąco informować o działaniach Miejsca Dla Mam. W planach mamy równiez nawiązanie szerszej wspópracy oraz organizację wspólnych przedsięwzięć m.in. warsztatów oraz konkursów dla pań.   Zachęcamy do śledzenia informacji w specjalnie stworzonym na potrzeby akcji dziale naszego serwisu o nawie tożsamej z nazwą akcji Miejsce dla Mam.

Jak piszą organizatorzy akcji na swoim serwisie (www.miejscedlamam.pl), ich celem jest nie tylko uwrażliwienie społeczności na problemy czy potrzeby kobiet w ciąży ale również wskazanie miejsc, w których owe kobiety czy rodzice z dziećmi czuliby się dobrze, pewnie i bezpiecznie.

Do takich miejsc należeć mają m.in.  środki komunikacji miejskiej, duże galerie handlowe z tzw. „pokojami” dla rodziców z dziećmi, gdzie można spokojnie przewinąć i nakarmić dziecko; uprzywilejowane kolejki do kas dla mam oczekujących potomstwa; kawiarnie, bary i wszystkie miejsca posiadające kąciki zabaw dla dzieci; podjazdy do budynków i trudno dostępnych miejsc; kina i teatry ze specjalnym repertuarem dla małych odbiorców; place zabaw i ogródki dydaktyczne – nie tylko przykuwające uwagę kolorystyką i różnorodnością sprzętów ale przystosowane również do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – a nawet przychodnie i inne miejsca publiczne.

O przebiegu akcji będziemy informować w kolejnych artykułach. Zapraszamy do śledzenia akcji oraz zachęcamy do przesyłania propozycji spotkań, eventów, warsztatów czy innych przedsięwzięć, w których chcielibyście wziąć udział w ramach akcji Miejce dla Mam. Czekamy na maile pod adresem kobiecybialystok@gmail.com

Możesz również polubić…