Kulinarnie Sztuka

Muzealne środy dla seniorów za złotówkę.

Nowy cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku  został przygotowany z myślą o seniorach. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, na których będzie można skorzystać z wystaw i zbiorów muzealnych. Dniem spotkań będzie ŚRODA, a opłata za bilet to symboliczna złotówka.PLAN SPOTKAŃ DLA SENIORÓW W MARCU 2014

środa 12 marca 2014, godz. 11.00

Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

KATALOG WSZECHŚWIATA

Spotkanie na wystawie „Andrzej Strumiłło. Malarstwo, rysunek, książka, teatr, fotografia”. Wraz z przewodnikiem zaplanowano zwiedzanie ekspozycji. W drugiej części spotkania uczestnicy skupią się na cyklu rysunków „Katalog”, prezentowanym w sali nazwanej przez Artystę „miejscem do rozważań nad wszechświatem”. Cykl ów jest próbą uporządkowania i usystematyzowania przedmiotów istniejących i zmyślonych, a także pojęć w wariantach od 25 do 625 na jednej stronie. Następnie seniorzy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach plastycznych, na których spróbują sami pokazać jeden przedmiot w wielu odsłonach.

Koszt: 1 zł/os. Liczba uczestników ograniczona do 30 osób.

Informacje: Dział Promocji, Wystaw i Wydawnictw, tel. 85 740 77 41, 509 336 740.

 

środa 19 marca 2014, godz. 11.00

Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Z POKOLENIA NA POKOLENIE – GENEALOGIA RODZINNA (cz. I)

W trakcie spotkania uczestnicy poznają podstawową terminologię genealogiczną. Dowiedzą się jak zacząć poszukiwanie danych genealogicznych, do jakich materiałów należy sięgnąć oraz gdzie są one przechowywane. Jednym z poruszonych tematów będzie etymologia nazwisk.

Koszt: 1 zł/os. Liczba uczestników ograniczona do 30 osób. Zapisy na spotkanie z minimum tygodniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów (85) 74-82-119, kom. 517-484-349.

 

środa 19 marca 2014, godz. 11.00

Muzeum w Bielsku Podlaskim, Ratusz, ul. Mickiewicza 45

Z PIĘTNEM MISTRZA. INSTRUMENTY MUZYCZNE Z NAJSŁYNNIEJSZYCH POLSKICH WARSZTATÓW

Zapraszamy seniorów na zwiedzanie wystawy „Z piętnem mistrza. Instrumenty muzyczne z najsłynniejszych polskich warsztatów” ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Wystawa poświęcona jest twórcom ludowych instrumentów muzycznych z całej Polski. Zobaczymy na niej skrzypce, basy, dudy, piszczałki, kołatki i inne instrumenty z bogatej szydłowieckiej kolekcji. Zwiedzającym towarzyszyć będzie muzyka z archiwalnych nagrań, na których zarejestrowane zostały utwory w wykonaniu budowniczych instrumentów.

Koszt: 1 zł/os. Informacje: Muzeum w Bielsku Podlaskim, 509 336 841.

 

środa 26 marca 2014, godz. 11:00

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

ALFONS KARNY: ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ

Zapraszamy do zabytkowych wnętrz willi barona von Driesena, gdzie będzie okazja na poznanie twórczości Alfonsa Karnego – jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy, który urodził się w Białymstoku. Zwiedzający wspólnie obejrzą dzieła artysty,  pracownię rzeźbiarską oraz dzieła sztuki pochodzące z jego kolekcji.

Koszt: 1 zł/os. Liczba uczestników ograniczona do 30 osób. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

czwartek 20.03.2014, godz. 11:00

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

„SZTUKA FOTOREPORTAŻU – WARSZTATY DLA SENIORÓW”

Spotkanie odbywać się będzie na wystawie Bogdana Łopieńskiego należącego do grona najwybitniejszych polskich fotografików. A przewodnikiem po niej będzie znakomity białostocki fotografik Piotr Sawicki. Będzie to okazja do rozmowy o fotografii i fotografowaniu. Uczestnicy spotkania  mogą przynieść własny aparat fotograficzny, co ułatwi otrzymanie specjalistycznej porady.

 

Koszt: 1 zł/os. Liczba uczestników jest ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl

 

 

 

 

Możesz również polubić…