Aktualności Rozwój Wydarzenia

Warsztaty psychoedukacyjne dla kobiet.

Książnica Podlaska rozpoczyna 11 lutego pierwszy wykład z cyklu spotkań „Codzienność”. Tematem przewodnim pierwszych warsztatów będzie bycie kobietą (żoną, matką, singielką) we współczesnym świecie. 

Cykl spotkań odbywać się będzie pod hasłem „Codzienność”. Intencją pomysłodawców projektu jest zwrócenie uwagi na bogactwo piśmiennictwa dostępnego w bibliotekach, na literaturę, która może być doskonałym narzędziem psychoedukacji. Uczestnicy będą mieli szansę udziału w wykładach i warsztatach, które poprowadzi Katarzyna Makocka-Wojsiat, terapeutka uzależnień, konsultantka przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W ramach realizacji projektu uzupełnione zostaną biblioteczne zbiory o starannie dobrane, wartościowe książki psychologiczne oraz powstanie wystawa „Książki, które pomagają żyć.”

Spotkania składać się będą z części wykładowej oraz warsztatowej. Pierwszy wykład w ramach cyklu pod hasłem Żony, matki i singielki – być kobietą we współczesnym świecie, powstał z myślą o kobietach i odbędzie się 11 lutego o godz. 18.00. Warsztaty tematyczne, będące uzupełnieniem wykładu – 18 lutego. W trakcie spotkania poruszone zostaną takie zagadnienia jak wyzwania kulturowe, pułapka wiecznej młodości, samotne macierzyństwo, niejasność roli, rywalizacja z mężczyznami, wizerunek kobiety w mediach i literaturze współczesnej.

Kolejne spotkania odbędą się pod hasłem:

  • Samopoznanie: Świadomość siebie, swoich potrzeb, mocnych stron i ograniczeń, funkcjonowanie w rolach, próba odpowiedzi na pytanie: Kim jestem? Co kształtuje nasz autowizerunek?

wykład 11.03.2013 godz. 1800 / warsztaty 18.03.2013 godz. 1800

  • Człowiek istota rodzinna: Najważniejsza jest miłość – wpływ środowiska rodzinnego i doświadczeń okresu dzieciństwa na kształt osobowości, postaw i preferencji życiowych. Miłość małżeńska – założyć rodzinę i przetrwać – o kryzysach rozwojowych. Mądra miłość rodzicielska – Między swobodą a przemocą w wychowaniu – nawiązanie do książki Jadwigi Bińczyckiej. Świat wartości – rodzina kontra kultura masowa? – Mary Pipher Bezpieczny dom i Ocalić Ofelię.

wykład 13.05.2013 godz. 1800 / warsztaty 20.03.2013 godz. 1800

  • Istota poczucia własnej wartości: Zajęcia inspirowane książką Rogera Sparksa i jego modelem słonecznika. Autodiagnoza, ocena zasobów, wybór obszarów w życiu, które chcielibyśmy wzmacniać, rozwijać lub zmieniać, koncentracja na celach jako strategia realizacji marzeń, plan rozwoju osobistego.

wykład 10.06.2013 godz. 1800 / warsztaty 17.06.2013 godz. 1800

 

Data: pierwsze spotkanie:  11.02.2013 r., godz. 18.00 -wykład, 18.02.2013 r. – warsztaty.

Miejsce: Książnica Podlaska, filia nr nr 15, ul. M. Skłodowskiej-Curie 16, budynek „Opałka”.

Wstęp : wolny.

 

Źródło: Książnica Podlaska.

Możesz również polubić…