Rozwój

Warsztaty z dziergania na drutach „Odziej się na zimę”.

Białostockie Muzeum Wsi zaprasza na niecodzienne warsztaty dziergania na drutach. Już 20 października rozpocznie się cykl spotkań, w trakcie których możesz własnoręcznie skompletować sobie ubrania na zimę!
Pracy w polu i w koło domu ubywa, wieczory robią się coraz dłuższe, noce chłodniejsze. Za chwilę mróz namaluje pierwsze kwiaty na oknach, zatem przyszedł czas, aby przygotować się na zimę. Białostockie Muzeum Wsi serdecznie zaprasza na nowy jesienny cykl warsztatów rękodzieła „Odziej się na zimę!”
Podczas zajęć uczestnicy będą zgłębiać tajniki sztuki dziergania na drutach. Pierwsze zajęcia poprowadzi Pani Małgorzata Walendziuk – wieloletnia pracownica „Cepelii” i pasjonatka rękodzieła ludowego. Na każdym spotkaniu będą wykonywane poszczególne dodatki niezbędne w czasie zimy, tj. szalik, komin, czapka i rękawiczki.
Uczestnicy będą mogli zabrać do domów druty i włóczki, aby móc ukończyć swoje prace. Zajęcia skierowane są zarówno do osób początkujących, jaki i obeznanych w technikach robienia na drutach, chcących spędzić pożytecznie czas w miłej atmosferze wiejskiej chałupy.
Harmonogram warsztatów:
dzierganie szalika – 20 października 2013r.
dzierganie komina – 27 października 2013r.
dzierganie czapki z pomponem – 10 listopada 2013r.
dzierganie rękawiczek – 17 listopada 2013r.

 
Koszt: 25 zł od osoby za jedne zajęcia
Miejsce: chałupa z Pieczysk, na terenie Białostockiego Muzeum Wsi
Czas trwania: w godzinach 12.00-15.00
Materiały: wszystkie zapewnia organizator + ciepłe napoje
Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 509-336-816; 85-74-36-082 lub na adres e-mail: bmw@muzeum.bialystok.pl , od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00 do 14.00.
Uwaga: ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 15 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli zgłosi się mniej niż 7 osób, organizator zastrzega sobie prawo odwołania warsztatów, na nie więcej niż dwa dni przed planowanym przedsięwzięciem.

Możesz również polubić…