Sztuka

Wystawa prac Stefana Rybiego w Galerii Sleńdzińskich.

 Zapraszamy do oglądania nowej wystawy w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku, prezentującej prace artysty malarza, Stefana Rybiego.

„Malowany czas Stefana Rybiego” to tytuł wystawy, któą można będzie oglądać w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku do 8 grudnia br.
Na wystawie prezentowane jest malarstwo  Stefana Rybiego. W jego obrazach odnajdujemy cechy stylu niderlandzkich mistrzów – Pietera Bruegla i  Jana Vermeera, którymi artysta jest zafascynowany. Stefan Rybi tworzy jednak odrębny malarski świat, silnie umocowany we współczesności. W kontekście jego obrazów często pojawia się określenie „nadrealizm”.  By jeszcze trafniej scharakteryzować istotę sposobu tworzenia artysty, do słowa „nadrealizm” należałoby dodać „magiczno-krytyczny”.

A już 23 listopada o godz. 11.30 zapraszamy do spędzenia sobotniego przedpołudnia ze Stefanem Rybim,  autorem wystawy „Malowany czas”, eksponowanej w Galerii przy ul. Legionowej 2. Uczestnicy spotkania będą mogli „usłyszeć i zobaczyć” sztukę poprzez obrazy, które zawstydzają, czasem drażnią, a chwilami budzą sumienie.

Wstęp wolny.

Miejsce: siedziba Galerii przy  ul. Legionowej 2 w Białymstoku.

Źródło: materiały organizatora.

Możesz również polubić…