Aktualności Polecamy Sztuka

10.02.2013 – Opera nie gryzie. Oferta specjalna dla studentów.

Nadszedł czas na odwiedzenie murów Opery i Filharmonii Podlaskiej. Już 10 lutego o godzinie 18:00, na dużej sali Opery można zobaczyć musical Korczak w reżyserii Roberto Skolmowskiego. Bilety na ten jeden wieczór specjalnie dla studentów można będzie nabyć w promocyjnej cenie.

Reżyserem polskiej wersji spektaklu jest dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki Roberto Skolmowski, autor kilkudziesięciu oryginalnych realizacji widowisk operowych, musicali, operetek i inscenizowanych koncertów. W projekcie towarzyszą mu znani polscy artyści – śpiewacy, aktorzy i muzycy. W rolę Janusza Korczaka wcielają się aktorzy i piosenkarze Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie – Damian Aleksander oraz Tomasz Steciuk. Kierownictwo muzyczne objął Tadeusz Płatek, autorem scenografii jest Paweł Dobrzycki – jeden z najbardziej uznanych scenografów.

Do udziału w musicalu zaproszone zostały także dzieci i młodzież wyłonione podczas castingu oraz Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

„Korczak”, jest  zjawiskiem wyjątkowym na współczesnej scenie muzyczno-teatralnej. Polska wersja spektaklu, przyjętego owacyjnie na West Endzie, dotyka najczulszej tkanki w historii XX wieku – tematyki Holokaustu. Reżyser musicalu Roberto Skolmowski pragnie jednak mówić o Zagładzie w sposób niecodzienny, tworząc przypowieść o potędze życia, sile wiary i wielkości człowieka.

Data: 10.02.2013 r., godz 18:00,

Miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska, duża sala Opery.

Bilety ze specjalną studencką zniżką*: 15 zł (IV sektor), 30 zł (III sektor).

*Ilość biletów ograniczona. Możliwość zakupu wyłącznie w kasie biletowej po okazaniu legitymacji studenckiej.

Opis spektaklu na stronach Opery:
http://www.oifp.pl/pl/program/repertuar/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=1FHW5gfNA7M

Organizatorzy:
Fundacja Porozumienia Uczelni Białostockich
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki

 

Żródło: www.oifp.pl oraz www.korczakmusical.com

Możesz również polubić…