Gdzie by tu... Polecamy Wydarzenia

Podyskutuj o kinie w każdą środę.

Dwoje studentów i miłośników filmu uznało, że warto przypomnieć białostoczanom, co to jest ambitne kino i dać im szansę na dzielenie się refleksjami na temat obejrzanych dzieł. Tak powstało Kino Studenckie.

Kluby studenckie, w których nie tylko się ogląda, ale i dyskutuje o filmach to stara, ostatnio chyba trochę zapomniana, tradycja. Justyna Rembiszewska i Adam Czumiłowicz – założyciele Kina Studenckiego – postanowili ożywić tę ideę. Działalność Kina zainaugurował pokaz filmu „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego. W najbliższą środę – 23 stycznia – będzie można obejrzeć „Dom zły” Wojtka Smarzowskiego.

Na kolejne miesiące zaplanowano pokazy filmów rosyjskich, skandynawskich i bałkańskich. – Kinematografia bałkańska czy rosyjska jest w Polsce niedoceniana. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że to są naprawdę wysokiej jakości i głębokie w przemyślenia filmy, których nie prezentuje się w sieciówkach kinowych. – mówi Adam Czumiłowicz.

Pokazy skierowane są do wszystkich miłośników ambitnego kina, nie tylko studentów. Wstęp na wszystkie pokazy jest darmowy.

Data: każda środa, godz. 19.00

Miejsce: Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku

Wstęp: wolny

Źródło: www.mlodywschod.pl

Możesz również polubić…